Yüzme nasıl öğrenilir?

Yüzme, yüzme nasıl öğrenilir? kollarınızda, belinizde ve bacaklarınızda kuvvetli bir aerobik egzersiz yapmanın bir kombinasyonunu sağlar. Suyun içinde olduğunuza göre, yüzünüz çok büyüktür, bu da eklemlerinizdeki herhangi bir şoku ortadan kaldırır. Bir yüzme programına başladığınızda, bir turu tamamlamanın zor olduğunu ve zaten fit olsanız bile oldukça nefessiz olduğunu fark edebilirsiniz. Çünkü yüzünüz suda olduğunda yüzmenin kontrollü bir nefes almasını gerektirir, bu da öğrenilmesi zaman alır. Yüzücü olarak ilerlemek için ders almanız gerekir, ancak kendi başınıza birtakım şeyler deneyerek yüzmeyi öğrenme ye başlayabilirsiniz.

Yüzmeyi nasıl öğrenebilirim?

  1. Suya gir ve sığ uçta dolaş. Suyun hissine ve ne kadar fakir olduğunuza alışmak için bu zamanı kullanın. Daha derin suya ilerleyin, koltuk altlarınıza veya omuzlarınıza kadar ıslatın. Yeni başlayanların çoğu doğal bir su korkusuna sahiptir. Bu, havuza kadar bu kadar rahat geçene kadar birkaç ziyarete katılırsa endişelenmeyin.
  2. Sığ sonunda alın. Havuzun kenarında tutun. Suratını suya sok ve havaya uçur. Ayağa kalk ve normal nefes al. Suyundaki yüzünüzle rahat hissedinceye kadar pratik yapın. Daha derin suya ilerleyin ve yanlara tutunmadan yüzünüzü suya atın ve hava kabarcıkları üfleyin. Ayağa kalk ve normal nefes al. Kendinizi rahat hissetmeden pratik yapın.
  3. Yüzmeyi öğrenmek. Havuzun kenarını tut. Derin bir nefes al ve geriye yaslanınca ayağını kaldır. Yüzmeye çalışın. Bu birkaç deneme yapabilir. 15 ila 30 saniye boyunca yüzebilene kadar pratik yapın. Tarafa tutmadan pratik yapın.
  4. Yüzme öğrenirken nefes. Kenara tutun. Derin bir nefes alın ve yüzünüzü suya atın ve ayaklarınızı dışarıya doğru sürün. Yüzmeye çalışın. 10 ila 15 saniye boyunca yüzebilene kadar pratik yapın. Hiç bir yerden tutunmadan pratik yapın.
  5. Bir flotasyon cihazı alın ve bir tur yüzmeyi deneyin. Bir kickboard veya strafor erişte idealdir. Bu tür yüzdürme cihazları yardım yerine müdahale ettiğinden, kol desteklerini veya belinizin etrafında herhangi bir şey kullanmayın. Tekerleği önünüzde düz kollarla tutun. Duvardan itin ve makaslı tekme bacaklarınızla tam arkanıza yaslanıp, nefes almak için başınızı yana doğru döndürün. Bir turu tamamlayın, gerektiğinde yol boyunca bekleyin.
  6. Kolların da dahil olmak üzere başka bir tur deneyin. Flotasyon cihazını önünüzde düz kollarla tutun. Duvardan itin ve makaslı atma düz bacaklarla. Tek bir kolu kaldırarak tekerleği kaldırın, suya doğru çekerek ve kaldırarak, kolunuzu başlangıç ​​konumuna döndürün. Kolları değiştir ve tekrarla. Gerektiği gibi nefes almak için başınızı döndürün. Rahatlayın ve kendinizi rahat hissettiğinizde tekrarlayın.
  7. Flotasyon cihazı olmadan bir tur deneyin. Ön panonuzu önünüze itin ve serbest strokunuza, makas tekmelemeye, ön ve arkada düz kollara basmaya başlayın. Kepçeye ulaştığınızda ya onu dinlenmek ya da tekrar itmek için destek olarak kullanın ve birkaç vuruş için devam edin. Rahatlayın ve kendinizi rahat hissettiğinizde tekrarlayın.

Yüzme ipuçları

Doğru ekipmanı satın alın. Yüzücü gözlükleri, havuz kimyasallarını, tüm döküntüleri ve saçlarınızı gözünüzden uzak tutun, böylece nereye gittiğinizi görebilirsiniz. Göz yuvalarınızda çok sıkı olmadan rahatça oturmalıdırlar. Satın almadan önce onları deneyin. Yüzücü bir kap, saçınızı biraz kuru tutar ve korunur ve yüzdüğünüzde saçlarınızı yüzünüzden ve ağzınızdan uzak tutar. Eğlence mayoları yüzme turlarına uygun değildir. Duvardan bastığınızda çıkabilirler ve kollarınızı ve bacaklarınızı doğru bir şekilde hareket ettirmek için ihtiyaç duyduğunuz hareket alanını sağlayamayabilirler. Uygun tekniği ve ek vuruşları öğrenmek için yetişkin yüzme kliniğine kaydolun.

Yüzme öğrenirken dikkat edilmesi gerekenler!

Bir cankurtaran ile bir havuz bulun. Suyun içinde olduğunuzda size göz kulak olmak için başka bir kişiye ihtiyacınız var. Havuzunuzun cankurtaranları yoksa, bir arkadaş getirin. Asla yalnız yüzmeyin.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir