Salı, Temmuz 27Kişisel Blog Sitesi

Windows lisans anahtarı bulma programı

Bilgisayarınızın en önemli parçası anakart üzerinde daha önce kullanılan windows lisans anahtarı bulmak için yapacağınız işlemleri ve hangi programı kullanmanız gerektiğini bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız.

Windows lisans anahtarı bulmak için bir program kullanmanız gerekiyor. Bu program sayesinde daha önce kullanılan windows lisans key öğrenme işimize yarayacak. Format attınız veya eski windows lisans key unuttunuz yada ikinci el bir anakart aldınız ve içerisinde lisans key var mı? kontrol etmek istiyorsunuz.

Bilgisayarınızda format öncesi ve sonrası Windows ürün anahtarı öğrenmek çok kolay. Tüm detaylar ve program isimleri aşağıda 🙂

Windows ürün anahtarı öğrenme programı

  • ShowKeyPlus

Yukarıda belirttiğim ShowKeyPlus isimli uygulamayı bilgisayarınıza indirin. Daha sonra sıkıştırılmış dosyadan ShowKeyPlus uygulamasını çıkarın ve çalıştırın.

Show Key Plus uygulamasını çalıştırdıktan hemen sonra yukarıdaki ekranı göreceksiniz ve BIOS’a gömülü olan windows lisans key görünür. Sağ altta save yazan butona tıklayıp BIOS’a gömülü olan windows ürün anahtarlarını kayıt edebilirsiniz.

Kayıt ettikten sonra istediğiniz zaman bu windows ürün anahtarını kullanabilirsiniz. Sonrada windows lisans satın al işleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz ve para harcamadan bu sorunu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir