Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

Windows 10 ekran görüntüsü alma hızlı ve çok basit bir yöntem uygulamamız gereklidir. Bir kaç küçük ipucu vermek istiyorum konumuzla ilgili olarak. Eski windows sürümleri (windows xp veya windows 7) ile sadece ve sadece prt sc tuşunu kullanmamız yeterli olurken artık windows 10 sürümünde birkaç tuşa daha fazla basmamız gerekiyor.

Öncelikle Ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı açıyoruz ve win + prt screen tuşlarına basıyoruz her zaman bu tuş işe yarayan bir metot olmuş ve bu gidişlede olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bahsettiğimiz bu yöntemi uyguladığımız zaman ekranınızdaki görüntüsünün tümünü almış oluyorsunuz ancak ekranın tamamını aldıktan sonra fotoğrafı düzenlemek için paint uygulamasını açıp ctrl + v tuşlarına basıp yapıştır işlemini gerçekleştiriyoruz. Alınan görüntüyü paint programıyla (arama kutucuğuna paint yazmanız yeterli) isterseniz kırpma, yazı yazma, boyutlandırma ve düzenleme gibi şeyleri kolay bir biçimde rahatlıkla yapabilirsiniz.

ekran görüntüsü alma

Bu yönetimi kullanarak ekran görüntüsü alma kesinlikle işe yaramış ve kanıtlanmıştır sizlerde bu yöntemi denedikten sonra işe yarayıp yaramadığını lütfen bizlerle paylaşınız.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir