Cumartesi, Ocak 16Kişisel Blog Sitesi

technosistem.com güvenilir mi ?

merhaba arkadaşlar bugün en çok sorulan sorulardan technosistem.com güvenilir mi ?, technosistem.com şikayet ve technosistem.com nasıl gibi sorulara cevaplar bulacağız. Bu site neredeyse herkesin dilinde ve herkes alışveriş yapmak istiyor çünkü fiyatlar çok uygun.

technosistem.com hakkında

Örnek vermek gerekirse 1. sırada olan vatan bilgisayarda satılan fiyat 2. sırada olan ise technosistem.com denilen sitede olan fiyat yani arada uçurumlar var!

 1. MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı 2.479 TL
 2. MSI GTX1060 GAMING X 6G Ekran Kartı 6GB GDDR5 HDMI DVI 3xDP nVidia Ekran Kartı 1.100 TL

Bu siteyi 2 gündür araştırıyorum ürün gelmedi diyen yok herkesin ürünü gelmiş biri 1 hafta sürmüş digeri 1 ay yada daha fazla ama sonuç olarak ürün gitmiş.

Bende bu siteyi denemek amaçlı 2 adet hdd spariş verdim 1 tb

technosistem.com güvenilir mi

SEAGATE BARRACUDA 1 TB 7200RPM SATA3 64MB 210MB/S 55TB/Y DESKTOP (ST1000DM010)

Piyasa fiyatı: 219,00 TL
technosistem.com da: 139,30 TL havale yaparsanız 132,34 TL

Hepsi buradadan 2 adet 1 tb hdd almış olsam yukarıdaki ürünü adet fiyatı 219,00 TL x 2 = 438,00 TL
technosistem.com dan 2 adet 1 tb hdd alırsak havale ile 132,34 TL x 2 = 264,68 TL
Fark: 173,32 TL

İnsana baya çekiçi geliyor çünkü aşırı fiyat farkı var

Bakalım technosistem.com güvenilir mi? yoksa technosistem.com güvenilir değil mi?

technosistem

Yukarıda görüldüğü gibi 01.03.2018 tarihinde verdiğim siparişlerim 06.03.2018 salı günü kargoya verileceği söylendi ama verilmedi ve attığım maillere cevap alamıyorum.

Konu günceldir gelişmelerle sizi haberdar edeceğim forumlarda yazan kimin yazdığı belli olmayan yorumlara aldanmayın ben tarafsız bir şekilde ne olup bittiğini sizlerle paylaşıyorum sayfayı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz en kısa zamanda cevaplıyorum. technosistem şuan gördüğüm kadarı ile alışveriş yapılacak bir yer değil.

Technosistem sipariş bugün tam 1 hafta oldu!

Bugün günlerden 08.03.2018 perşembe sabah saat 8.30 gibi mail geldi sipariş durumu “hazırlanıyor” yazıyor. Hani salı günü kargoya verilecekti. geçen hafta 01.03.2018 perşembe günü sipariş verdim. Tam bir hafta oldu daha yeni hazırlanıyor yazıyor ve maillerime cevap alamıyorum. bakalım bundan sonra techosistem siparişimiz hakkında neler olacak buradan paylaşıyorum gelişmeleri.

technosistem iade

09.03.2018 cuma günü saat 3.30 gibi bir mail geldi technosistem den (aşağıda paylaşacagım) iade ile ilgili bende hemen iade başvurusu yaptım saat 4.30 da iade yapıldı.

Sözde ayın 15 inde ürünler herkese gönderilecekmiş mümkün değil! buraya da yazıyorum o kargolar gönderilmeyecek kimseye.

 • Değerli Müşterilerimiz , 3-4-5-6-7-8-10.03.2018 bekleyen teslimatlarımız bugün yaptığımız toplantı sonucunda NET OLARAK ve KESİN OLARAK 15.03.2018 tarihinde gönderilecektir , bu son ertelemedir , bu tarihi beklemek isteyen arkadaşlarımız , ürünleri KESİN olarak gönderilecektir , bu süreyi beklemek istemeyen arkadaşlar , iade-degisim@technosistem.com e-posta
 • adresimize iade talebi başlığında Havale ile ödemiş ise banka iban numaralarınız hesap bilgilerini ve de sipariş numaralarını belirtsinler , k.kartı ile alan arkadaşlar , sipariş numaralarını belirtsinler , iade ödemeleri yapılacaktır.
 • 15.03.2018 SON TARİH OLAN OLUP TÜM SİPARİŞLER GÖNDERİLECEKTİR , Bilginize sunarız.

Gelen mail yukarıdaki gibi ve ben iade aldım kurtuldum bu technosistem denilen siteden asla alışveriş yapmam. yapmanızı da tavsiye etmiyorum.

18 Comments

 • dukkan kapalı

  Ekran kartı alanların kartları teslim tarihi mart ayı içerisinde teslim edilecekmiş bakalım ne olacak!

 • kafam almıyor

  “Hala bu fiyata nasıl ürün satıyorlar kafam almıyor”

  Bu kısmın mantıklı bir açıklaması elbet var ama bunu onlar biliyor sadece zaten bunu başkası da bilse ucundan kıyısından onlar da bu işe girerdi. Ama normal değil o kesin. Çünkü normal olsa bu işi yapan adamın sabit dükkanı kaşesi faturası vs olur ama herşey bir acayip işliyor faturalar da başka firma adına. Araba satan bazı kişiler şöyle bir yöntem kullanıyorlar ahmetin arabasını alıyor diyelim ama üzerine almıyor ahmetin arabasını mehmete benim arabam diyor fiyatta anlaşırsa satıyor ama ahmetin üstünden mehmete kaydediliyor arada kendisi masraf yapmıyor bu tarz bir sistemi var gibi

  Ama öyle de olsa fiyatlar kafa kurcalıyor adam görüntüde komisyoncu gibi ama ürünü tarladan satan çiftçi fiyatına satıyor. İnşallah kimse sorun yaşamadan bu süreci atlatır siparişlerini alır ama ben kesinlikle bir iş var bunda diyorum ticarette robin hood luk yapılmaz hem de bu devirde.

  Acaba milletin gönderdiği toplu ekran kartı paralarıyla mı çarkı döndürüyor ne de olsa toplu gönderimi yok bana bir müşterim 50 tane ekran kartı parası göndersin aylarca kartlarını vermeyeyim o parayla piyasada dünyanın işini yapar adam bunun gibi bir sürü müşteri olduğunu düşünsen ciddi para. Maliye bir şey demiyor mu hacı bu ne iş bu kadar para transferi ne yapıyorsun diye sormuyor mu

 • fatih sarıkaya

  Bir iki saat kadar önce bir mesaj daha atmıştım ve sonunda Kayhan bey aradı görüştük. Arkadaşları bilgilendirmek adına görüşmeyi özetlemek istiyorum.

  Önce ürünün akıbetini öğrenmekten çok doğrudan firma ile ilgili sorulara boğdum adamı tabi. Forumdan öğrendiğim bütün şüpheli durumları tek tek sordum. Aslında durumu özetleyen en kısa cümle şu; “Artan siparişleri yetiştiremiyorlar.”

  Donanımhaberin firmadan haberdar olmasıyla başlayan süreç forumdaki kullanıcıların kendi çevreleriyle de bu bilgiyi paylaşmasıyla katlanarak artmış. Tabi burada sadece bir iki ekran kartı, hard disk vs. alan insanları kastetmiyorum. İşi zora sokan asıl adetli sipariş verip işin ticaretini yapmak isteyen çakallar. Aynı zamanda bu çakallar, ortamı gergin tutmak amaçlı kasten olumsuz yorum yaparak kısa bir süre devam edecek olan bu satış sürecinde mümkün olan en büyük pastayı kapma peşindeler. Bu şekilde adetli siparişler nedeniyle yığılan işleri idare edemedikleri için arada mağduriyetler kaçınılmaz oluyor. Mecburen ben de dahil birilerinin siparişleri gecikiyor, mesajlara yetişilemiyor vs. vs. Buradaki en önemli yanlış bu durumun baştan öngörülemeyip neticelerine ona göre hazırlanmamak ya da bilinçli bir şekilde bunun böyle olmasına izin vermek. Belki de asıl amaçları miningcilere satış yapmak. Fakat yeterli eleman sayısı yok. Tekno mağazalar gibi çalışmıyorlar, bu şekilde yapılanmamışlar. Senede bir kere belli bir süreliğine bu satış gerçekleşiyor ve bu yoğunluğa sadece bir süre katlanacaklarını düşünerek bu yapılanmaya girilmemiş. Tabi yeni yapılanmanın fiyatlara da etki etmesi gerekiyor ki fiyat politikalarını değiştirme konusunda bir eğilimleri olmadıklarını gördüm ben. Bu şekilde hem siz hem de müşteriler mağdur oluyor dedim kendisine ancak onlar da hazırlıksız yakalandıklarını dile getiriyorlar. Yani yoğunluğun bu derece olması beklenmemiş sözüm ona. Aslında burada “miningciler ve piyasaya olan etkileri” gibi bir konuyu gündeme getirmek lazım. Mağduriyetin ağırlıklı olarak ekran kartı siparişlerinde gerçekleştiğini de göz önünde tutunca…

  Yoğun talep nedeniyle sıkışmış ve işlerini bu sebeple hakkıyla yapamayan bir firma durumu söz konusu benim anladığım kadarıyla. Eleştirilecek nokta ise aslında şu; Bir şekilde bu kadar satışın gerçekleşeceğini baştan öngörerek hiçte yabana atılmayacak oranda bir rakamla (tahminen) ürün stoklayan firma, satış sürecinde bu yoğunluğun olacağını öngöremiyor?! Ya da öngörüyor ama bu işin üstesinden minimum masraf maksimum kazançla gelmeye çalışıyor. İşte eleştiri noktası bu. Neticede amaç ürün satmak arkadaşlar. Bizden de uygun fiyatlı ürün sahibi oluyor olmamızdan dolayı bu anlayış ya da sabrı bekliyorlar. Yani aslında burada şirketlerin ekran kartına olan talepleri görmeleriyle yeni satış stratejileri geliştirmiş oldukları gerçeğini görüyoruz bir bakıma. Aslında bu bir satış stratejisi veya tekniği gibi bir şey. Belli ölçüde başarılı oldukları da aşikar.

  Diğer noktalara gelince;

  Yapılan adres değişiklikleri, yeni adreslerini gizleme gereği duymaları vs. yüklü miktarda ürün alıp kısa vadede iki katına satmak isteyen bir sürü çakal simsarı da düşününce mantıklı geliyor. Üstelik bu tipler süreci maksimum kazançla kapatmak isteyeceklerinden dolayı sınırlı satış süreci bitmeden önce ellerindeki ürünleri değerlendirip ikinci siparişi de kollayacaktır muhtemelen. Yani bu koşullarda mağduriyet bizler için kaçınılmaz oluyor.

  Bursa’daki bayi ile zaten ayrılmışlar. Telefonda ne zaman ayrıldıklarını da söylemişti ama şimdi hatırlayamadım. Geçen sene demişti galiba.

  Ürünleri daha önce aldıysanız neden geç gönderiyorsunuz sorusuna “Bir depomuz yok, depo demek güvenlik demek, yönetilmesi gereken ayrı bir iş demek” şeklinde özetlendi. Bu konu belki eleştiriye açıktır bilemiyorum. Ben iş kapsamları gereği deponun olmamasını anlamsız bulmadım.

  Öncelik tanıma konusunun bir kaç kişiye yapıldığını ve bununla hata yaptıklarını kabul etti. Çok istisnai bir şekilde bir takım geçerli sayılabilecek mazeretlerle aşırı acelesi olduğunu dile getirip sürekli ısrar edenlere yapılmış. 5-10 kişidir en fazla dedi. Ve sanırım artık yapılmıyor.

  Bu arada mağduriyet derken ürünlerin geç gelmesi veya iade işlemleri sürecine takılmış olmayı kastediyorum ben. Parasını kaptırmış, dolandırılmış bir kişinin dahi olmadığını söylüyor Kayhan bey. Eğer varsa çıksın ortaya söylesin, detaylarıyla anlatsın burada.

  İlk yazdığım tepkisel mesajdan dolayı da kusura bakılmamasını dilerim. Kartım da önümüzdeki hafta içi gelecekmiş. Asus olmasında direttiğim için.. Yoksa Msi hemen göndereceklerdi.

  Bütün bunlara rağmen tamamen ikna oldum mu? Pek değil aslında. Her yerde güvensizlik hat safhada.. Sadece çıkarları doğrultusunda hedefler belirleyen ve bu uğurda her şeyi yapabilecek zihniyetteki kendini bilmezler tarafından dünya böyle bir hal aldı maalesef.

  Dediğim gibi bu şirketin amacı aslında adetli satış yapmak. Fiyatlar bu yüzden uygun tutulmuş. Öncesinde düşünülmüş bunlar ve kararlarını vermişler. Tek ürün satmak işlerine gelmiyor ama bir yandan da ucuz rakama işlemci, ekran kartı vs. alan insanların gönlünü yapmış olmaktan memnuniyet duymuşlar. Tabi isteklerini hakkıyla yerine getirememenin sıkıntısıyla birlikte. Bir iki parça ürün sipariş verenler ikinci planda olduklarını bilsinler bence. Velhasıl güvensizlik hissi hakim olsa da şirketin dolandırıcı olmadığını düşünüyorum.

  Bakalım benim kart da daha gelmiş değil. Tekrar sipariş vereceğimi pek düşünmüyorum hala. Bir ürün için bir ay bekleyemem. Ticaretini yapacaklar üç ay da bekler. Durum sanırım sizin için de netleşmiştir biraz. Beklemek sorun değilse alırsınız.

  • en az 15-20 gün içinde gelme olasılığı var 1 ayıda geçebilir ekran kartı siparişi verenler çok geç geldiğini çoğu zaman 1 ayı geçtiğini söylüyor. işlemcide bu durum belki farklılık gösterebilir!

 • şaka gibi

  26.02.2018 sipariş
  10.03.2018 kargo
  Technosistem ? : DD

  sipariş; Gigabyte Aorus 1060 6GB-HYPERX 8GB DDR4 2400Mhz- Seagate Barracuda 1TB

 • Talha Alp

  Ben arkadaşın önerisi ile tanıdım 3-4 gün önce ve bana bi form da bi yazı okutmuştu, arkadaşımda yaş tahtaya basmayacak tedbirli birisi. geçen gün çok yüklü miktarda havale yaptık telefonla aradık konuştuk bu cuma ram ssd felan kargoya verilecek, 2-3 tane gtx 1080 sipariş ettik inşallah hepsi sağ salim gelir. gelirse size tüm ayrıntılardan söz edicem inşallah

 • PATLADI SAKIN BULAŞMAYIN

  ARKADAŞLAR SAKIN BULAŞMAYIN SİTE PATLADI. 15 MART’TAN BU YANA ÜRÜN FALAN GÖNDERMİYOR, PARALARI DA İADE ETMİYOR. YALANLARINA DEVAM EDİYOR, YASAL YOLLARLA HAKKINIZI ARAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir