Sosyal Medyanın SEO’ya Katkısı Nedir?

Bu konumuz Sosyal Medyanın SEO’ya Katkısı Nedir? sosyal medya popülaritesini sosyal sinyaller tarafından ölçüldüğü gibi SEO, sosyal medya pazarlaması ve içerik stratejilerini entegre etmek için kullanabileceğiniz veriye dönüştürür. Alan adlarınızın, açılış sayfalarınızın ve diğer dijital iletişimin sosyal etkisini doğru bir seo analiz uygulaması kullanarak tespit edebilir, izleyebilir ve ölçebilirsiniz. Hangi sayfaların gerçekten başarılı olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca, kuruluşunuzun Facebook, Google+, LinkedIn ve Pinterest gibi çeşitli ağlarda sosyal medya yayılmasının bütünsel bir resmini kazanacaksınız. Arama motorları artık web’deki sosyal alaka düzeyini ve performansı hesapladığından, bu bilgi kuruluşunuzun sosyal stratejiler için anlamlı ayarlamalar yapmasını sağlar.

Sosyal etkileşim işlevimizle, belirli ağlarda sosyal iletişimi optimize etmek için gerçek zamanlı olarak tepki verebileceksiniz. Facebook’ta neyin işe yaradığını bilirsiniz. Ve Google’ın +1 düğmesinin etkinliği.

Sosyal Medya SEO Etkisi

Sosyal medyanın seo açısından ne kadar etkili ve değerli Sosyal Medya SEO Etkisi olduğunu bir çok kişi bilmektedir. Bu yüzden web sitenizin sıralamalarda yükselmesi ve değer kazanması istiyorsanız sosyal medya konusunu ihmal etmemenizde fayda var.

  • Sosyal görünürlüğü geliştirin.
  • Ağlar arası performansı optimize et.
  • Bir alan adı için toplam sosyal sinyal sayısını hesaplayın.
  • Sosyal katılım verilerini SEO, PPC ve içerik stratejilerine bağlayın.
  • Marka algısını izleyin.
  • Sosyal kampanyalar için ölçülebilir hedefler belirleyin.
  • Gerçek zamanlı olarak kampanyaları, alan adlarını, açılış sayfalarını ve URL’leri izleyin.
  • Rakip kampanyalardan değerli istihbarat elde edin.

Sosyal Medyanın SEO’ya Katkısı gerçekten oldukça fazla ama bu yapılan seo işlemleri sadece sosyal medyadan ibaret olduğu anlamına gelmez bu katkı sadece seonun ufak bir parçası olduğunu unutmayınız.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir