Smart Fortwo Elektrikli Araba İncelemesi

25.000 dolar harcamanın en acayip yolu.

Smart fortwo elektrikli araba’nın benim sevmediğim bir hafta sürecek krediye gittim . Yedi gün sonra, fikrimi değiştiren hiçbir şey bulamadım. Ama bir elektriksel smart almamam gereken tüm nedenlere girmeden önce, sanırım bazı pozitif değerler verdiğim için adil. İlk olarak, tüm Smart ForTwo modelleri gibi, ED son derece manevra kabiliyetine sahiptir ve işin en iyi dönüş yarıçapına sahiptir. İkincisi … 22.8 metrelik dönüş yarıçapı gerçekten özel bir şey.

24.650 $ ‘lık Smart ForTwo elektrikli araba için – erken elektrikli smart modellerin ED başlangıçları hakkında herhangi bir şaka yapmayı reddedeceğim, ancak mizahın üzerimde kaybolmadığını biliyorum – tam şarjla 58 mil menzil sunuyor 17,6-kWh lityum-iyon pil takımı. Kısa bir süre sonra bu küçük spesifikasyona geri döneceğiz. Ne az ileri itme gücü mevcut 80 beygir gücü ve 118 pound-feet tork üreten üç fazlı bir senkronize elektrik motorundan geliyor. 0-60, 11.4 acı veren saniyeyi alır ve en yüksek hız, saatte 81 mil ile sınırlıdır. Test arabam, 29.810 $ ‘a kadar fiyatını iten ve yan aynaların hemen önünde ironik bir “Passion” komut dosyası ekledi birkaç seçenek ile donatılmıştı.

Smart Fortwo Elektrikli Araba İncelemesi

Şu anda odadaki file hitap edeceğiz. 30.875 $ için, 2018 Nissan Leafdaha fazla menzil sunuyor – gerçekte, 151 mil, neredeyse üç kat daha fazla menzil – daha fazla güç, daha fazla koltuk, daha fazla kargo odası ve sürmek daha eğlenceli. 37,495 $ için Chevy Bolt hala daha iyi ve tam şarj ile 238 mil menzili, Amerikalıların büyük çoğunluğu için meşru bir birincil araç olabilir anlamına gelir.

Smart ForTwo Elektrikli Araba da iki koltuk var. Arabanın önünde, dış kenarı boyunca bir hızölçer bulunan bir sayaç bölmesi ve mevcut şarj durumu, kullanılabilir menzil veya bir enerji akış ölçeri gibi şeyleri gösterebilen bir elektronik ekran, ne kadar verimli bir şekilde sekmeleri tutmanıza yardımcı olur. ‘ Sürüş Garip bir şekilde, iktidarın sol tarafının üzerinde, güç seviyesini ve halihazırda tüketilen güç yüzdesini mekanik olarak kopyalayan göstergeler ile başka bir gösterge bölmesi var. Smart ikinci Elektrikli araba bizim son testte

Smart Fortwo İnceleme

İç mekânın geri kalanı plastikten, bazıları isteğe bağlı olarak renkli ve diğerleri siyahın çeşitli tonlarından oluşur ve hiçbiri 30.000 $ ‘lık bir çıkartma fiyatına layık değildir. İçinde , “bitişik olmayan petrokimya şemasının trajik bir evreni” olarak adlandırdık. Bu sadece özetliyor.

Bazı sıradan gözlemciler bana, Smart’ın güvende olmak için çok küçük olduğunu düşündüklerini söyledi. Şahsen kazazede kurtarama kabiliyetini kefil edemem, ama otoyolda güvende hissetmediğine dair kaygıları reddedebilirim. 73.7 inç dingil mesafesinin bir yan ürünü olan beklenmedik zıplama – ama karayolu hızlarında bile yolda makul bir şekilde ekildiğini hissediyor. Bu yüzden küçük olduğum için Smart’ı çalmayacağım. Aslında, küçük boyutları onun tek potansiyel tasarruf lütuftur.

Smart Fortwo Elektrikli Araba

Mevcut en küçük araca gerçekten ihtiyacınız varsa, Smart ForTwo cevaptır. Ama bu seçimi yapmadan önce, gerçek ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Smart ForTwo Elektrikli arabanın sürüş dinamikleri hakkında ödüllendirici bir şey yok. Pürüzlü kaldırım üzerinde bouncy ve bobbly, sıfır direksiyon hissi var ve otomobilin ön ayarlı olduğu standart ayar ile orta konsoldaki küçük bir düğme ile erişilebilen Eco modu arasında çok az fark var. Her iki modda yavaş ve güçsüzdür, bu yüzden Eco butonunu sadece mevcut menzil ekranında ekstra üç veya dört mil gösterme memnuniyeti için basmıştım. Ve bu, direksiyonun arkasından geçirdiğim memnuniyetin derecesiyle ilgili. Öyle ki, kimsenin neden 58 millik menzilini tek bir günde kullanmasını istemek çok zor.

Smart Fortwo İncelemesi

Smart ForTwo Elektrikli araba için uygun bir kullanım durumu mevcutsa, yoğun bir şekilde dolu bir şehir merkezinde yaşayan bir kişi için olabilir, ancak bu iki konumun 50 milden daha az olduğu varsayıldığında, düzenli olarak yoğun bir şehir merkezinde başka bir yere seyahat eder veya çalışır. ve alıcının gerekli bir kötülük olarak araba kullanması. Zekâya, bir Forte ya da Bolt’a sığdırmaya çalışacağım elektrikli ForTwo’da Seattle’ın merkezindeki bir park yeri olan bir primo taklit edebildim. Bazıları için, mükemmel park yerini saptama yeteneği yaşamda nihai memnuniyet olabilir. Şahsen, hemen hemen başka bir aracı sürmeyi tercih ettim, biraz daha uzağa park ettim ve son hedefime bir veya iki blok daha yürüdüm. İncelediğimiz ilk kez

burada bir Smart ikinci ED Sadece saatte 62 mil hıza ulaşabiliyordu ve o terminal hızına ulaşmak için 26.7 saniyeyi aldı. Oradan düzelen şeyler – 2013 yılında bir ED’yi test ettik ve Amerikan popülasyonunun küçük bir alt kümesi için mantıklı olabileceğini düşündüğümüz gelişmeyle yeterince memnun olduk. Bu günlerde, ForTwo Electric arabayı önermek için bir müşterinin çok para kazanmış parası için rekabet eden çok daha iyi seçenekler var.

Fortwo Elektrikli Araba

Araç önceliklerini incelerseniz ve Smart ForTwo Elektrikli araba ideal aracınız olduğu sonucuna varırsanız, mutlaka bir test sürüşü yapın. Belki senin için mükemmel. Bana gelince, ikinci el elektrikli otomobil pazarından başlayarak kesinlikle başka yerlere bakarım. Yaprak, Fiat 500e ve BMW i3 gibi hafifçe kullanılan EV’lerde bulunacak çok sayıda fırsat var. Bunlardan herhangi biri daha fazla menzil, daha fazla performans ve sonuçta elektrikli ForTwo’dan çok daha fazla memnuniyet sunacaktı.

Çoğu insan için, Smart ForTwo Elektrikli Tahrik 25.000 dolarlık hatalı paradır. Elektrikli bisiklet nispeten ucuzdur. Uber uygulaması ücretsizdir. Ve eğer başarısız olursa, yerel otobüs güzergahınızı ezberlemek çok uzun sürmez.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir