Salı, Aralık 7Kişisel Blog Sitesi

Öğrenme Nedir? Öğrenmek için Yöntemler

Öğrenme nedir Öğrenmenin en zor şeylerden biri sadece zaman bulmaktır. Belki de bir kursa başlamayı başardınız, ama bir gün bile kaçırdınız çünkü çok meşgulsünüz. Bunu ertesi gün yapmak istedin, ama sonra başka bir şey yolladı. Yakında, bir hafta, iki hafta, bir ay oldu ve hiç ilerleme kaydetmediniz.

Bu öğrenmek konuda stres yapma, aslında tamamen normal! Pek çoğumuz gerçekten meşgul ve sadece hayatımızın tüm parçalarının dikkatimizi çekmesi için zamanı bulamıyoruz. İş, aile, arkadaşlar, eğitim; hepsi senin zamanını ister. Ancak, birkaç basit zaman yönetimi tekniğiyle, hayatınızın her bir bölümünde geçirdiğiniz zamanı en üst düzeye çıkartabilirsiniz. Öğrenme başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

1. Bir not defteri alın

Fantezi bilgisayar programları yok, pahalı bir programlayıcı yok. En sevdiğiniz renkte sadece küçük bir not defteri ve bir kalem. Sabah, ihtiyacınız olan ve yapmak istediğiniz her şeyi yazın. Her birinde harcayabileceğiniz süreye sınır tanımlayın. Yapacak yeni şeyler aldığınızda hemen onları yazın. Bir şeyi bitirdiğinizde, kazıyın ve gerçekten kaşınmanın tadını çıkarın. Stresi azaltmak için basit ve harika bir yol .

2. Bazı boş alanları planlayın ve tutun

Her günün planlanan boş alan olduğundan emin olun. Gününüzün öğrenme için bazı bölümleri düşündüğünüzden daha uzun sürebilir, bu yüzden fazladan soluma odasına ihtiyacınız olabilir. Ailenizle ya da işte geçirdiğiniz süre biraz uzunsa, sorun değil. O ekstra zamanı planladın, böylece rahatlayabilirsin. Ama unutmayın, o alanı mümkün olduğunca uzun süre boş bırakın!

3. İnsanlara meşgul olduğunu söylemekten korkma

Gününüzde daha fazlasını yapmanızı isteyen çok kişi var. Bazılarına hayır demek kolay, bazıları zor. Ama herkes senin günün doluysa, o zaman dolu olduğunu kabul edebilir. Ve endişelenme ! Çoğu insana şu anda çok meşgul olduğunuzu söylerseniz, anlayacaklardır. Çoğu insan, bazı günlerin diğerlerinden daha yoğun olduğunu bilecektir.

4. Her zaman aynı şeyi atlama

Sonunda bir şeyi özleyeceksin. Bu olur, endişelenme. İş her zamankinden daha yoğundu, çocuğunuz bugün senden çok şey istiyordu ve bir şey atlanmalıydı. Hile: her zaman aynı şeyi atlamayın. Dün aile zamanını atladıysan, bunu bugün yapma. Bu hafta iki kez ders kaçırdıysanız, bugün kesinlikle değil! Bu şekilde, hiçbir şey tamamen düşmez.

Öğrenmek için yöntemler bu zaman yönetimi tekniklerini kullanabiliyorsanız, sadece haftada birkaç kez öğrenmeniz için bir yer garanti etmez, aynı zamanda çok daha sakin ve gününüzün kontrolünü de hissedeceksiniz. Bu gerçek bir destek olabilir. Öyleyse, bugün zamanınızı yönetmeye başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir