Netflix Hisseleri Rekor Kırdı

Netflix, Inc. (NASDAQ: NFLX) hisseleri, şirketin analistlerin beklentilerini yitiren ilk çeyrek Netflix abone büyümesi sonrasında Salı günü yüzde 7’nin üzerine çıktı.

Online Video Streaming hizmeti şirketi, yılın ilk çeyreğinde yıllık %50 artışla 7.41 milyon abone kaydetti. ABD’de şirket 1,96 milyon abone eklerken, uluslararası pazarlarda 5.46 milyon abone ekledi.

StreetAccount‘un anketindeki analistler Netflix‘in ilk çeyrekte toplam 6,5 milyon abone, yurt içinden 1,48 milyon ve uluslararası olmak üzere 5,02 milyon abone olmasını bekliyor.

Şirket ayrıca analistlerin tahmini ile uyumlu gelir ve kazanç da yayınladı. Gelir ilk çeyrekte yüzde 43 artarak 3,7 milyar dolara yükseldi. İlk çeyrek düzeltilmiş kazanç hisse başına 64 sent oldu. Thomson Reuters tarafından sorgulanan analistler, 64 kuruşluk EPS’yi 3,69 milyar dolar olarak hesapladılar.

Netflix hisseleri Salı günü erken işlemlerde yüzde 7.8 oranında artarak 331.75 $ oldu. Bugünkü kazançlar da dahil olmak üzere, hisse senedi bu yıl yüzde 70’in üzerindeydi.

İkinci çeyrek için şirket 6,2 milyon abone ekleyecek. Şirket bu yıl içeriğe yaklaşık 8 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

JP Morgan analisti Doug Anmuth Salı günü CNBC‘ye göre, “NFLX‘in içerik gücü ve İnternet eğlencesine küresel, seküler vardiya, aboneyi yukarı doğru sürüyor ve normalde mevsimsel olarak daha yavaş bir 2Q olana göre daha yüksek bir güven sağladığımızı düşünüyoruz.” .

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir