Mavi balina oyunu nedir? nasıl öldürüyor?

Mavi Balina Oyunu: Bununla birlikte, oyunun varlığına dair hala bir onay olmadığını ve bununla bağlantılı intiharların, ölenlerin ailelerinin / arkadaşlarının kişisel hesaplarından olduğunu belirtmek gerekir.

Mavi Balina oyunu veya Mavi Balina Mücadelesi 50 günlük bir süre için katılımcı intihara teşebbüs olduğu nihai hangi yöneticileri veya belirli bir küratör bir grup günlük tamamlamak için bir katılımcıya bir görev verir ki burada bir intihar oyunu olduğuna inanılmaktadır. Katılımcıların, tamamladıkları zorlukların / görevlerin fotoğraflarını paylaşmaları bekleniyor.

Mavi balina oyunu nedir?

50 gün içinde, müziğin belirli türlerini dinlemenin, tuhaf saatlerde uyanmanın, bir korku filminin izlenmesi, diğerlerinin yanı sıra yavaşça bir kişinin cildinde, kendini yaralama ve nihayetinde intihar etmeleriyle şekilleri tırmandırmak gibi kolay bir şekilde başlıyor.

Bir katılımcının mavibalina oyunu nasıl oynadığı konusunda hala belirsizlikler var. Bazıları, kullanıcının akıllı telefonuna bir uygulama yüklemesi gerektiğini söylerken, diğerleri sosyal medya platformları aracılığıyla, sosyal medya platformunda bir “küratör” sorusu gönderdikten sonra, yöneticilerin katılımcılar ile temasa geçtikleri Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları aracılığıyla olduğunu söylüyorlar. ”. #Bluewhalechallenge, #curatorfindme, #i_am_whale – adsız küratörler için bir dizi farklı hashtag.

Bununla birlikte, mavi balina oyunun varlığına dair hala bir onay olmadığını ve buna bağlı intiharların, sevdiklerinin görevleri yerine getirdiğini iddia eden ölenlerin ailelerinin / arkadaşlarının kişisel hesaplarından olduğunu belirtmek gerekir. Oyuna bağlı intihar haberleri dünyanın dört bir yanına yayılmış olsa da yetkililer, kökeninin Rusya’da olduğu ve yaklaşık 130 ilgili ölüm ve en az iki tutuklama olduğu iddia ediliyor.

Avrupa’daki ve Amerika’daki polis memurlarının yanı sıra okullar da ebeveynlere, onların uyanık olmalarını ve çocuklarının sosyal medya hesaplarında paylaştıkları şeyleri gözden geçirmelerini isteyen tavsiye vermeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir