Linkedin nedir ve ne işe yarar?

İster mutlu bir şekilde çalışıyor olun ister yeni bir iş arıyor olun, Linkedin nedir? mevcut ve eski iş arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için kullanabileceğiniz, iş odaklı bir sosyal ağdır. İşi aramak, kariyerinizle ilgili güncellemeler göndermek ve çevrimiçi dersleri almak için de servisi kullanabilirsiniz.

Linkedin, özellikle iş ve kariyer odaklı bir sosyal ağ hizmetidir. 2016 sonundan bu yana Microsoft tarafından sahiplenilmiştir. Kişiler, iş arkadaşları ve iş ortaklarıyla bağlantı kurmak ve yeniden bağlanmak ve kariyer güncellemelerini ve iş değişikliklerini özgeçmişine benzer bir biçimde göndermek için kullanır. Bazı şirketler orada iş ilanları yayınlıyor ve bazı insanlar siteyi blog gönderilerine benzer iş konularında düşüncelerini yayınlamak için kullanıyor.

Linkedin nasıl iş bulunur?

Linkedin’in web sitesini ziyaret ederek veya iPhone veya Android cihazlar için akıllı telefon uygulamalarını kullanarak bir hesap oluşturabilir, adınızı, e-posta adresinizi ve giriş yapmak için kullanmak istediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Ardından, profilinizi “giriş” de dahil olmak üzere doldurun. kart “sanal bir kartvizite, sahip olduğunuz iş becerilerine ve mevcut ve geçmiş istihdam ve eğitim deneyimine benzer.

Linkedin nedir ve ne işe yarar

Profiliniz iyi durumda olduğunda, arkadaşlarınızı, iş arkadaşlarınızı ve işletme tanıdıklarınızı, adlarını web sitesi veya uygulamadaki arama çubuğuna yazarak veya kişi listenizi yükleyerek arayabilirsiniz. Tanıdığınız birini gördüğünüzde, arkadaş ekleme veya başka sosyal ağlarda bir kişiyi takip etme gibi, onlarla bağlantı kurma seçeneğiniz vardır. Bağladığınız kişi, bunları bildiğinizden emin olmak zorundadır.

Ayrıca, sektörünüzdeki veya coğrafi bölgenizdeki insanlar gibi, benzer fikirlere sahip profesyonel gruplara da katılabilirsiniz. Grupları bulmak, anahtar kelimeleri veya bildiğiniz grubun adını web sitesinde veya uygulamada arama kutusuna yazın veya “İşler” simgesine, ardından “Gruplar” ve “Keşfet” e dokunun. katılmak.

Yeni bir iş bulmak için Linkedin’i kullanmak istiyorsanız, Linkedin web sitesindeki “İşler” simgesine tıklayın veya dokunun, ardından da sizi ilgilendiren bir iş başlığı ve konum bulmak için arama alanlarını kullanın. Beğendiğiniz bir iş görürseniz, başvuru için “Kolay Uygula” veya “Uygula” düğmesini tıklayabilirsiniz. “Uygula” butonu genellikle sizi şirketin iş web sitesine yönlendirir, “Kolay Uygula” seçeneği ise Linkedin içinden başvurmanızı sağlar.

Linkedin Ücretsiz mi?

Genellikle Linkedin ücretsiz, ancak ödemeniz gereken bazı özellikler sunuyor. Örneğin, satış yapma, işe alma veya iş bulma amaçlı premium hesaplar, bilmediğiniz kişilere mesaj gönderme, daha güçlü arama araçları ve profilinizi kimlerin görebileceğini görme gibi ek seçenekler sunar.

Linkedin İş Ortağı ve Linkedin Satış Gezgini, özellikle iş arayan veya satış işlerinde çalışan kişilere yardımcı olmak için tasarlanmış araçlardır. Bu özelliklerden bazıları, premium hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

İşletmenizi tanıtmaya çalışıyorsanız veya iyi bir aday bulursanız, Linkedin’de reklam vermek için ödeme yaparsınız.

Ayrıca bazı premium planlara dahil olsalar da, çevrimiçi video etkinleştirilmiş bir dizi ders olan Linkedin Learning’deki kursları da ödersiniz.

Linkedin Premium Nedir?

Linkedin Premium, ücretsiz hesaplara sahip kullanıcılara sunulan özelliklerin ötesine geçen özelliklere sahip ücretli hesapları için Linkedin’in adıdır. Şirket, Kariyer, İş, Satış ve Kiralama gibi dört çeşit premium hesap sunmaktadır.

Kariyer planı, iş arayan insanlara yöneliktir ve işler hakkında bilgi bulmayı, işe alım yapan yöneticilere ulaşmayı ve iş başvurularınızı geliştirmeyi kolaylaştırır. İş planı, şirketler hakkında bilgi almanıza, bilmediğiniz kişilerin profillerine mesajlar göndermenize ve bunlara göz atmanıza ve profilinizi kimin görüntülediğini görmenize olanak tanır. Satış planı, satış değişiklikleriyle ilgili kariyer değişikliklerini ve diğer bilgileri izlemenizi, bilmediğiniz kişilere mesaj göndermenizi ve Linkedin aramalarından özel müşteri listeleri oluşturmanızı sağlar. İşe alma planı, Linkedin’deki iş adaylarını bulup takip etmenize ve sitede mesaj göndermenize olanak sağlar.

Linkedin Öğrenme Nedir?

Linkedin öğrenimi, bilgisayar programcılığından sosyal medya pazarlamasına, iş ve tasarım konularında 5000’den fazla çevrimiçi dersten oluşmaktadır. Bu bir abonelik ürünüdür ve kendiniz veya bir kuruluştaki birden fazla kişi için bağımsız bir abonelik alabilirsiniz. Bazı premium hesaplarla bir abonelik de dahildir.

Abonelik, ders videolarını çevrimiçi görüntülemenizi veya Linkedin Öğrenme uygulamasıyla bunları telefonunuza indirmenizi sağlar. Bazı kurslar, takip etmek ve yeni yazılımlar kullanarak veya diğer becerileri öğrenmek için kullanabileceğiniz egzersiz materyalleri de içerir.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir