Kış ve Yaz Lastikleri Arasındaki Fark Nedir?

Aklımızda hep şu soru vardır neden yazın yaz lastiği kışın da kış lastiği takıyoruz extra extra hem masraf hemde zaman kaybı oluyor. Bu sorunun cevabını sizlere detaylı bir şekilde açıklamayı hedefliyorum.

Yaz kış lastiği farkı!

 • Yaz lastiği; yaz aylarında havalar aşırı sıcak olduğu zaman hem sürtünme hemde asfalt sıcağı ile başa çıkabilmesi için özel maddelerle üretilir ve sıcağa dayanıklıdır soğukta çok sert olur ve en ufak kar veya buzlu zeminde hiç bir faydası olmadığı gibi zararıda büyüktür.
 • Kış lastiği; kış aylarındaki aşırı soğuklara dayanabilmesi ve yumuşak kalması için özel kauçuk ürünler ile üretilir. Hem yapı olarak hemde özellik açısından yazlık lastik ile uzaktan yakından alakası yoktur ama görünüş olarak ikiside bir birine benzer.

İkiside lastik ne olacak demeyin!

Kışlık lastik ile yaz lastiği arasında çok fark vardır. siz siz olun yazın yaz lastiği, kışında kış lastiği kullanın hem sizin hemde karşınızdaki insanların güvenliği için.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

2 thoughts on “Kış ve Yaz Lastikleri Arasındaki Fark Nedir?

 • 7 Kasım 2017 tarihinde, saat 10:43
  Permalink

  yaz lastiği bridgestone tavsiye eder misiniz?

  Yanıtla
  • 11 Kasım 2017 tarihinde, saat 10:28
   Permalink

   Yaz ve kış lastiği olarak ekonomim el verirse kesinlikle bridgestone.. Türkiye şartlarında bu biraz zor olduğu için başka markalara yöneliyoruz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir