Kadınlar için Tıraş İpuçları

Çalışan bir kadın ya da ev hanımı olun, vücut kılları bir problemdir. Özellikle yaz mevsiminde kısa etekler ve mayolar ortaya çıktığında, bu bir kabusa dönüşebilir. Kadınlar için, en uzun süre, en hızlı yol tüyleri tıraş etmektir. Bu,dermatologların hastalarının birçoğuna önerdiği şey ve bazıları tepki verse de neredeyse çoğu dermatoloğun önerisine uygun bir şekilde bakıyorlar.

Tüylerin tıraş olmasının aşırı veya ‘ekstra’ tüy büyümesine yol açabileceği yaygın bir efsanedir. Fakat bu kesinlikle doğru değildir, çünkü doğumdan sonra tüy köklerinin sayısı (kılların geliştiği ve büyüdüğü yerden) ‘çoğalamaz’. Kadınların tüylerin daha kalınlaştığını hissettiren tüy büyümesinin miktarı değil, ancak tıraş edilen tüylerin tümünün düzleşmesi ve birlikte büyüyerek tüylerin daha kalın büyümesini algılaması nedeniyle birlikte büyürler. Hızlı ve kolay ve her zaman yapılabilir.

Ayrıca, lazerle yapılan tüy azaltma işleminin türü de yoksa, tıraş yapmayı deneyin. Düzenli olarak ve onu almak için istekli olanlar için bazı hileler şunlardır:

1. Islak cilde tıraş edin:

Kuru cilde tıraş eğilimi olan ve cildin kuru olmasını gerektiren elektrikli epilatörler kullanan birçok kadın vardır. dermatologların deneyimlerine göre, bu ‘tıraş bıçağı yumruları’ ya da tüy büyümesine yol açabilir. Bu ayrıca cildi de incitir ve kaşınmaya ve kuruluklara neden olabilir. Banyo yaparken cildin ıslatılması tüyü yumuşatmaya yardımcı olur. Yumuşak tüyler daha kolay ve az sayıda vuruşla tıraş olur.

2. Nemlendirici bir sabun uygulayın:

Tıraş yaparken cilt ve tıraş bıçağı arasında çok fazla sürtünme meydana gelir. Sabun, bu sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur ve bıçağın cildin düzgün bir şekilde kaymasını sağlar, bu sayede birden çok vuruş ve daha yumuşak bir cilt olmadan yakın bir tıraş meydana gelir.

3. Tıraş kremlerini kullanın:

tıraş köpüğü

Bunu doğru okudun mu? Evet, tıraş kremleri koltuk altları, kollar ve bacaklarda kesinlikle kullanılabilir. Özellikle kadınlar için özel olarak temin edilebilen tıraş kremleri var, fakat deneyimlerimde herhangi bir rutin tıraş kremi de yeterli olacaktır. Denemek! Bununla birlikte, bikini bölgeniz için bir tıraş kremi kullanmanızı önerilmiyor. O yüzden onu denemeye kalkmayın.

4. Tıraş nasıl olunur?

Cildinizdeki bıçağı kullanırken izlemeniz gereken bazı kurallar vardır:

  • Tüy uzatma yönünde tıraş edin : Normal eğilim, daha yakın ve pürüzsüz bir tıraş sağladığından, tüylerin büyümesinin tersi yönde tıraş yapmaktır. Ancak bu, büyümenin ardından saçların içe doğru büyümeye başlaması ve traş eden bölgelerdeki tıraş bıçağı, kaşıntı ve kızarıklıklara neden olabilmesidir. Bu hemen gerçekleşmez, ancak sadece tüyler aniden ortaya çıktığı zaman, bu yaklaşık 5 ila 7 gündür. Tüylerinizin büyümesinin yönünü belirleyin ve bu yönde tıraş edin. Bu erkekler için de geçerli. Yüz ve bacaklarda da kurallar aynı.
  • Birden fazla vuruştan kaçının: Daha pürüzsüz bir tıraş için, tıraş bıçağı cildin üzerini bir defada değil, üç ya da dört kez hareket ettirir. Bunu yapmaktan kaçının. Sadece bir tıraş bıçağı kesim şansınızı artırarak cildi yaralamayacak, aynı zamanda tüy dökülmesine de neden olacaktır. Ve eminim hepinizin iç büyümesinden korkuyorsunuz.
  • Kalın tüyleri olan kadınlar için özel bir ipucu: Tıraşa bağlı kalın tüyleri tercih etmeliyim çünkü traş, birden fazla vuruş gerektiriyor ve kalın tüylerin aşağı doğru tıraş edilmesi, istediğiniz kadar yumuşak tıraş yapmıyor. Bunu söyledikten sonra, bacağınızın bir kısmını tıraş etmeyi ve 7 ila 15 günlük bir süre boyunca yanıtı görmeyi deneyebilirsiniz. Ancak temel talimatları uyguladığınızdan emin olun.

5. Hangi tıraş bıçağı kullanılır?

tıraş bıçağı

Herhangi bir tıraş bıçağı kullanılabilir. Erkeklerin kullandıkları tek kullanımlık olanlar da kötü değil. Bununla birlikte, her cilt farklıdır ve içtenlikle farklı bıçakları denemenizi ve sizin için nasıl çalıştığını görmenizi öneririm. Anlamanız gereken şey, erkek ve kadınlar için yapılan bıçaklar arasında büyük bir fark olmamasıdır. Özellikle kadınlar için satılan tıraş bıçakları, tıraş yaparken cildi yumuşatması gereken ince bir Elovera şeridine sahiptir. Ancak, tıraştan sonra bir nemlendirici post tıraşı kullanmadan önce nazik bir sabun kullanmak benzer bir fayda sağlayacaktır.

6. Bir nemlendirici uygulayın:

Bir tıraş bıçağı kesmemiş olsanız bile, bıçaktan kaynaklanan mikrotravma hala var. Tıraştan sonra tercih ettiğiniz kalın bir nemlendiriciyi uygulamak cildin iyileşmesine yardımcı olur. Deneyimlere göre, tıraş bıçağı yumruları olasılığı da iyi bir nemlendirici kullanımı ile azalır. Cilt de daha yumuşak hisseder. Erkekler de kalın bir post-tıraş yerine ince bir nemlendirici kullanabilir.

İşte bu ipuçların sizin için faydalı olacağını umuyoruz.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir