IPTV Server Teknolojisi ve Geleceği

BT pazar araştırmacıları, iptv server teknolojisi ve geleceği nasıl olacak onu açıklıyor agresif dağıtımlar yoluyla ekonomideki aşağı yönlü trendleri bulan İnternet protokolü televizyonunun veya “IPTV” nin bu yıl yüzde 50’den fazla büyüyeceğini öngörüyor. Uluslararası araştırma firması Parks Associates’e ( News – Alert ) göre , dünya çapında telekomünikasyon / IPTV hizmetlerine abone sayısı 2009 sonuna kadar 40 milyona yaklaşacak.

IPTV, bir dijital televizyon servisinin bir ağ altyapısı üzerinden Internet Protokolü kullanılarak iletildiği ve geniş bantlı bir bağlantı ile teslim edilebilen bir sistemdir. IPTV’nin genel bir tanımı ( News – Alert ) , geleneksel en iyi iptv server yayın ve kablo formatları ile dağıtılmak yerine, bilgisayar ağları için kullanılan teknolojiler aracılığıyla izleyici tarafından alınan televizyon içeriğidir.

Küresel ekonomik durgunluk bu pazarda zorlu bir engel oluşturdu, ancak telekomünikasyon / IPTV hizmetlerinde güçlü bir büyüme öngörülüyor. Bu durum, şirketin son dönemdeki beyaz kitabına, “IPTV ve Dijital Ev” e göre, agresif sağlayıcı dağıtımlarından kaynaklanıyor. Endüstri uzmanları, ev ağı, eğlence ve iletişim özelliklerinde yakınsama ve isteğe bağlı kaliteli programlama gibi benzersiz etkileşimli servisler gibi birçok hizmeti bir araya getirdiğini söylüyor.

Parks Associates, dünya çapında telekomünikasyon / iptv hane sayısı sayısını 2008 yılında yaklaşık yüzde 80 oranında artarak 20 milyonu geçtiğini bildirmektedir. Büyüme oranının 2009’da yüzde 50’yi aşacağı tahmin ediliyor. Japonya daha fazla dağıtım görüyor, ancak ABD’nin IPTV dağıtımlarına yönelik daha büyük bir hareket görmesi öngörülüyor. Sektör uzmanları, daha fazla konutun kablodan kablosuzya geçtiğini söylüyor.

“Eğer iman asla gibi böyle Japonya ve Tayvan gibi Asya piyasalarında, IPTV ağ eve bastırıyor,” David Thompson, aynı zamanda Anaheim, Kaliforniya’da bir merkez. “Kuzey Amerika’da bulunmaktadır Tayvan merkezli Zyxel, ürün pazarlama müdürü söyledi Evlerin çoğunun bir kablosuz yönlendiriciye sahip olması artık çok yaygındır, bu sayede eviniz boyunca WiFi ( Haber – Uyarı ) alabilirsiniz, evin etrafında bir dizüstü bilgisayar veya yeni bir netbook taşıyabilirsiniz, ancak çok az insan aslında başka bir şey yapıyor WiFi üzerinden bazı temel video işlevselliğinden daha fazla. ”

iptv geleceği

Thompson, “IPTV’ye olan talep büyümeye devam ediyor ve ekonominin ilk iki çeyrekte yavaşlamasıyla bile, bu ekonomiye ayak uydurmaya veya en azından sabit kalmaya başlıyor. IPTV sunucu pazarının önümüzdeki dört yıl içinde üç katına çıkması bekleniyor dedi.

Zyxel, servis sağlayıcılar için, ayrıca işletmeler ve ev kullanıcıları için genişbant erişim çözümlerinin lider sağlayıcısıdır ve üçlü oyun, hizmet kalitesi, ağ güvenliği ve ağ yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

Mariner’de ürün yönetimi başkan yardımcısı Marc Savoie, Kanada merkezli IP video çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı olan New Brunswick, kablo tarafında, her iki kabloda da etkileşim miktarını artırmak için büyük adımlar atıldığını söyledi. IPTV.

Savoie, “Bugüne kadar IPTV, kablo operatörleri ile eşitlemeye odaklandı, bu yüzden PVR servislerini, yüksek tanımlı hizmetleri ve yükleri televizyon yayını sunuyor” dedi. “Artık telekomünikasyon IPTV operatörlerinin şu anda kablo şirketleri ile neredeyse eşit olduğunu düşündüğünüzü düşünüyorum. Şimdi, bu IPTV platformunu interaktif servisler yapabilmelerini sağlayan bir çok telekomdan faydalandığını görüyorsunuz. ”

“Yaşam döngüsü” hizmetleriyle Mariner, IPTV endüstrisi için teknolojiler geliştiriyor. Savoie, – özellikle Kuzey Amerika’da – sesin “nakit ineği” nin yaklaşık on yıldır telekomlar için aşındığını ve IPTV gibi IP üzerinden sesin kablo operatörlerinin tüm paketi telekomdan uzaklaştırmasını sağladığını söyledi.

“Göstergeyi düşündüğümüzde, telekomun o bölgeyi işletmek için telekomlar daha pahalıya mal oluyor. O zaman, kablo şirketleri ve uydu şirketleri de şu anda operasyonel giderlerin bir dezavantajıdır, bu yüzden müşteri başına maliyeti daha fazladır. Dedi. “Yani, daha fazla kamyonu yuvarlarken rekabet etmek zor çünkü bu kamyonlar için daha fazla para harcayacaksınız, bir müşteri aradığında size daha fazla para harcayacak. Kablo operatörleri ince ayar yapabildiler ve kablo operasyonları üzerinde en iyi uygulamayı belirlemek ve değerlendirmek için 10 yıllık bir başlangıç ​​yaptıklarından dolayı, telkolar son beş yılda neredeyse bir adım-adım atmak zorunda kaldılar. TV operatörleri. ”

Zxyel’de IPTV’nin ürün müdürü Patrick Moreno, telekom şirketlerinin IPTV pazarında daha fazla çekişmeye başladıklarını, ancak bunun yokuş yukarı bir savaş olduğunu söyledi.

iptv teknolojisi

iptv teknolojisi, “Piyasa son birkaç yıldır gelişiyor ve her zaman paketlerini televizyon ve İnternet ile işleten MSO’lar tarafından yönetiliyor ve şimdi telekomlar ortaya çıkıyor ve IPTV tipini sunabilmek için bu teknolojiye sahipler. hizmet, ”dedi Moreno. “Kullanıcıların gerçekte daha fazla kontrole sahip oldukları ve istedikleri her türlü içeriği seçebildikleri ve istedikleri zaman talep edebileceği yeni trendler gelişiyor. Son zamanlarda hava ve spor skorlarını müşterileriniz için daha çekici hale getirebilmenizi sağlayan etkileşimli widget’lar ve araçlar sunan kablo ve uydu ile şimdi görüyorsunuz. ”

Savoie için, müşteriler için rekabet bir yakalama-22 üretiyor.

“Bir müşteriye her dokunduğunuzda, bu müşteriyi sizin için karlı hale getirme yeteneğinizi azalttınız” dedi. “Oraya varıncaya kadar her bir kamyon silindiri, bu müşterinin kârlılığını birkaç ay kadar zorluyor, bu yüzden operasyonumuzdan sonra devam eden xVu TV Care adlı bir ürün grubunu bir araya getirerek, bizim düşüncemizin ve gereksinimlerimizin bir kısmını üretip üretiyoruz. Bu maliyetleri azaltmak için lazer benzeri bir odak. ”

“Erişim ağınızı güncellemek için büyük bir sermaye ve kaynak yoğun çaba. Ancak, bu konuda telekomünikasyonda DSL konusunda oldukça başarılı olduğumuzu görüyoruz ve Microsoft gibi erişim ağlarında gördüğünüz bazı sorunları gizleyebilecek bazı harika teknolojiler almaya başlıyorsunuz ( Haberler – Uyarı ) platformlarına, DSL ağının bu dar boğazında meydana gelen küçük paket kaybını tamir etmelerini sağlayan bir paket onarım teknolojisi oluşturdu. Cisco ( Haberler – Uyarı )erişim ağları için Packet onarımını yapan VQE platformu olarak adlandırılan bir ürünle masaya gelen bir başka şirkettir, bu yüzden satıcıların masaya gelen son teknolojiyi optimize ettikten sonra gittiği bazı teknolojilerle masaya geldiğini görüyorsunuz. DSL bağlantısının kapasitesini dışarı. Bant genişliği sınırlı olmasına rağmen, HD hizmetlerini çoğu haneye güvenilir bir şekilde ulaştırmaya yetecek kadar çok teknoloji vardır. ”

Tier-1 global IP ağ hizmetleri sağlayıcısı NTT America’ya ( News – Alert ) göre IPTV talebi artarken, IPv4 adreslerinin sayısı azalmaktadır.

İnternet Numaraları için Amerikan Siciline göre, IPv4 adreslerinin kullanılabilirliği her ay azalan sayı ile yüzde 15’e kadar düşmektedir. 2012 yılı ortalarına kadar IPv4 adreslerinin havuzunun tükeneceği ve IPv6’nın benimsenmesi ve uygulanması için bir aciliyet hissi yaratacağı tahmin edilmektedir. IPv6, genişletilmiş kullanılabilir adresler alanı sunarak adres sıkışma sorununu çözer. IPv6 ayrıca IPTV gibi yeni IP tabanlı uygulamaların geliştirilmesi için önemli sayıda avantaj sunmaktadır.

NTT Amerika için ürün mühendisliği direktörü Cody Christman ( News – Alert ) , Japonya’nın IPv6 hizmetini kullanarak IPTV dağıtımlarının en büyük çoğalmasını gördüğünü açıklıyor.

Şirketin Japon iştiraki NTT-Plala, IPv6 servisi üzerinden ilk büyük ölçekli, ticari olarak başarılı bir IPTV olan Hikari-TV’yi sunuyor. Hikari-TV hizmeti, yüksek tanımlı kanallar dahil olmak üzere 76 kanaldan, talep üzerine 10.000’den fazla video ve karaoke hizmetinde 13.000’den fazla başlıktan oluşuyor ve uzaktan kumandadaki “Hikari-TV için geniş bant düğmesi” aracılığıyla tüketicilere ulaşabiliyor.

Christman, “Bu ağın Japonya’da yüzde 89 kapsama alanı ve 10 milyondan fazla fiber-home abonesi var” dedi. “Bu kapalı ağların faydalarından biri, hizmet sağlayıcısına, özellikle de hizmet kalitesi gibi şeyler söz konusu olduğunda, daha geniş açık kamusal İnternet üzerinde sahip olduklarından biraz daha fazla kontrol sağlıyor.”

Bu, geleneksel ip tv server TV servis sağlayıcılarına göre telekomun büyük bir avantajı varmış gibi görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, Savoie’ye göre, diğer sorunlar ortaya çıkıyor – kısmen de telekomun daha sonraki bir pazara girmesi ve yerleşik endüstri standartları ve müşteri kıyaslamaları ile karşı karşıya kalması.

“Çoğu telekom size bunun zor bir servis uygulaması olduğunu söyler,” dedi. “Telcos için bir referans noktasının kurulduğu ilk şey. Bir telekomun geleneksel rolü telefon, internet yer paylaşımı hizmetleri, mobilite hizmetleri ve daha sonra televizyona girdi. Müşterinin referans noktası zaten kurulmuş olan ilk hizmettir. ”

IPTV’ye duyulan ilgi, artan geniş bant penetrasyonunu, televizyon ve diğer internet servisleriyle internet erişimi ve telefon hizmeti, isteğe bağlı video ve karaoke gibi bir ev ağına entegre etme ve TV’yi etkileşimli hale getirme, sonuçta daha verimli hale getirme fırsatları ile artan genişbant erişimini bir araya getirmektedir. NTT yöneticileri, geniş bant bağlantısının kullanıldığını söylüyor.

Savoie, “İçimdeki saflık, IPTV’nin geleneksel olarak bakır veya fiber hatlarının üzerinde TV servisi sağlayan telekom olduğunu” söyledi. “Benim için net bir ayrımın olduğu yer, genellikle bir kablo dağıtımı olan Quam’a gider gitmez. Örneğin, Verizon ( News – Alert ) yayınlarını yayınlayan TV dağıtımı, kişisel görüşüme göre daha fazla kablo dağıtımı gibi görünüyor. AT & T ve diğerleri için ise, sektörün bir telekomünikasyon IPTV teklifi olarak tanımladığı şeylerden daha fazlası. Çok daha interaktif hizmetlere kapıyı açar. ”

“Önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu sistemlerin bir araya geleceğini kesinlikle hissediyorsunuz. Her şey, erişim ağınızın neye benzediğine bağlı olarak başlayacak – fiber ve DSL’in bir birleşimi olsun – bugün IPTV veya kablo olup olmadığını tanımlar. Ama eve fazla lif görüyorsanız sıra bu satırları gri ediliyor dağıtımları.”

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir