İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Doğru bir şekilde internet hız testi yapmanız için bu konu hakkında sizlere nasıl yapılır ve en iyi sonuç nasıl alınır onu anlatacağım.

İnternet paketleri alırken firmalar her zaman maksimum hız seviyelerini söylenmekte ama internet bağlanıp kullanmaya başladığımızda hiçte söylendiği gibi olmadığını anlıyoruz. Bunun nedenleri santral sisteminin uzak olması, alt yapı sisteminin yetersiz olması, firmanın sizin bulunduğunuz bölgeyle ilgilenmemesi gibi bir çok nedeni vardır.

İnternet Hız Testi Sonuçları!

Aşağıda belirtmiş olduğumuz 4 testi tek bir sayfadan yaparak, tüm sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 1. Hız testi
 2. Download testi
 3. Upload testi
 4. Ping testi

Öncelikle internet hız testi için https://www.hiztesti.com.tr/ adresine giriyoruz daha sonra test et butonuna tıklayarak bekliyoruz.

 • Ping süresi
 • İndirme hızı
 • Yükleme hızı

Yukarıda bulunan 3 adet sonuç çıkacaktır ping süresi bende 39 çıktı bu oran ne kadar aşağıda olursa internet hızınız o kadar iyi demektir tabi bu sadece ping ile bitmiyor indirme hızı da önemli 4 Mbps hızdan aşağı olursa internetiniz pekte iyi değil anlamına gelmekte birde yükleme hızı var bu oran genelde 1 Mbps olur ne kadar yüksek olursa o kadar iyi denektir yükleme hızıda karşı tarafa gönderdiğiniz dosyaların hızı anlamına gelir mesela youtube video yüklerken bu hız ne kadar iyiyse o kadar hızlı yükleyecektir.

Sormak istediğiniz sorularınız var ise yorum yazarak sorabilirsiniz veya siz hangi yöntem ile internet hız testi yaptığınıza inanıyorsunuz? düşüncelerinizi bekliyoruz.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

2 thoughts on “İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

 • 7 Aralık 2017 tarihinde, saat 22:02
  Permalink

  en sağlıklı bilgiyi bu sitede buldum teşekkür ederim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir