Pazartesi, Aralık 6Kişisel Blog Sitesi

instagramdan para kazanmak için ne yapmalıyım?

Birçok pazarlamacı Instagram üzerinde hashtag’in gücünü fark etmiyor. Onlar da Instagram üzerinde hikayelerin gücünü fark etmezler . İkisini bir araya getirin, organik büyüme ve çok gelişmiş bir nişan için gizli bir silahınız var.

Bu çok basit bir strateji. Hashtag‘i (#) türüne göre, ardından seçtiğiniz konuyu kullanarak, tamamen yeni bir kitleye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabildiğiniz öykülere kullanın. Tek gereken küçük bir araştırmadır ve seyircileriniz hiçbir zaman büyümeyecek.

BUNU YAPMANIZ GEREKİR

Bir Instagram hikayesi her yayınladığınızda, ona genel bir etiket eklemeniz gerekir. Geniş tut. Videonun veya fotoğraf yayınının üzerine koyduğunuzdan emin olun. Sonra, yapmanız gereken tek şey görüntülemelerin (ve aşağıdakilerin) gelmesini izlemek. Aşağıdaki adım adım talimatlar var!

1. instagram hashtag arama

İlk adım, kullanmak için doğru hashtag bulmaktır. Bu, hikayenizle uyumlu ve geniş bir arama hacmine sahip olacak birini araştırmanız gerektiği anlamına gelir. Örneğin; #fitness, #fitnesstips‘ten daha iyisini yapar. Normal yayınlardan farklı olarak, hikayeler için daha kapsamlı hashtag‘ler istiyorsunuz .

Yüksek hacimli etiketleri bulmanıza yardımcı olmak için, aramada “hashtag” özelliğini kullanın.

Aşağıda bir örnek ekledim.

hashtag

2. instagram hikaye oluşturma

Sonraki, hikayenizin ilgi çekici olduğundan emin olmaktır. Hikayeniz için harcanan süre , içeriğin ne kadar popüler olduğunu ve bu nedenle seçtiğiniz etiketle kaç kişinin ulaşacağını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Fotoğraflar çalışması; bununla birlikte, ilgi çekici video klipler çok iyi iş yapar ve sayfada geçirilen süreyi artırır. Onlardan da onuna ihtiyacın yok. Günde birkaç gün, takipçilerin ilgisini “çekip çıkarmaya” neden olmadan sürdürmeleri için mükemmel bir yoldur.

3. instagram story hashtag ekleme

Unutmayın, bu bir video ya da fotoğraf olabilir. Sadece ilgi çekici olduğundan emin ol! İstediğiniz sürece hashtag’i istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafın altına gizlenebilir, fotoğrafın altına gizlenebilir veya “çıkartma” olarak kullanılabilir. Aşağıdaki resimlerde Instagram story öykülerini kullanmanın birkaç örneği vardır.

instagram story hashtag ekleme

4. “HİKAYENİZİ” TIKLAYINIZ

Zorlayıcı içerikler ve yerinde etiketler bulunduğunda, sol alt köşedeki “Hikayenizi” vurduğunuzdan emin olun.

5. GÖRME SAYISINI GÖRMEK İÇİN İZLEYİN

Aşağıdaki resim, hikayelerin ve hashtaglerin bir örneğini göstermektedir. Gördüğünüz gibi #fishing, o sırada 139 ek görüntü ile beni oluşturdu. Bunlar Instagram hikayeleri “hashtag hikayesi” geldi. Bunlar daha önce görmediğim insanlar.

Bir hashtag hikayesinden 500’den fazla görüntü gördüm. Bunlar beni takip etmeyen insanlar … VE takipçilere tıkıldılar.

6. GEREKLİ OLARAK AYARLAYIN

Eğer varsa değil öykülerinden ekstra trafik ve takipçileri üreten o zaman iki şey değiştirmeyi düşünmelisiniz:

  • İçeriğiniz

İçeriğiniz ilgi çekici değilse ve insanlar bunun için zaman harcamıyorsa, hashtag hikayesinde görünmez. İçeriğinizi iyileştirmeyi deneyin.

veya

  • Hashtag’iniz (#)

Eğer hashtag’leri çok spesifik kullanırsanız herhangi bir izleyici olmayacaktır. Genel olarak tutun. Mesela “balık avlama” yerine “balık avı” kullanıyorum. Biri diğerinden daha fazla izleyici üretecek.

SONUÇ

Instagram hikayeleri, takipçilerin “damlama etkisi” kazanmanın harika bir yoludur. Doğru hashtag’i kullanarak daha fazla takipçiye dönüşebilen yeni bir kitlenin önüne geçebilirsiniz. Hatırlamanız gereken tek şey:

  • İlgi çekici içerik yayınlayın
  • Hacim hashtagleri bul
  • Sürekli olarak yayınla

Bunu tutarlı bir şekilde yaparak; sadece hikaye anlamanıza değil, takipçi sayınıza da yardımcı olacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir