Instagram algoritması nasıl çalışıyor?

Instagram algoritması nasıl çalışıyor? kullanıcılarının beslemelerini nasıl düzenler? Pazarlamacıların bilmesi gereken bir şey var ama Instagram kendilerine ait. Şimdiye kadar!

Instagram yakın zamanda, feed’inize içerik yerleştirdiğinde dikkate aldığı 6 temel faktör açıkladı.

Faiz:

Benzer içerikteki geçmiş davranışınıza dayanarak Instagram’ın bir gönderiyi görmek veya ilişkilendirmek için ne kadar tahmin edeceğini tahmin edebilirsiniz.

Instagram yenilikleri:

Instagram, en son yayınları önceliklendirir ve poster ile ilişkiniz de elbette dikkate alınır.

İlişki:

Instagram algoritması nasıl çalışıyor
Örneğin, geçmişte başka bir kullanıcıyla ne sıklıkta etkileşime girdiniz, örneğin yorum yazarak veya beğenerek.

Yukarıda özetlenen bu 3 faktör, feed’inizde içeriğin nereye yerleştirileceği üzerinde çalışırken göz önünde bulundurduğunuz temel faktörlerdir. Aşağıdaki 3 faktör de dikkate alınmaktadır.

Instagram takip etme:

Bir çok insanı takip ederseniz, Instagram size tek bir kişiden daha az mesaj gösterecektir.

Sıklık:

Son ziyaretinizden bu yana en iyi yayınları göstermek istediği için Instagram uygulamasını ne sıklıkta açarsınız.

Instagram Kullanımı:

Instagram’da ne kadar zaman harcıyorsunuz? Uygulama size en iyi yayınları ne zaman göstereceğinize ve daha az önemli yayınları görüp görmeyeceğinize karar vermek için AI’yı kullanır.

  • Instagram ayrıca birkaç efsaneyi de etkisiz hale getirdi ve içeriğin nasıl sıralandığını gösteren bazı işaretçiler verdi.
  • Instagram, Canlı, Hikayeler veya uygulamanın diğer özel özelliklerini kullanan kullanıcılara daha fazla ağırlık vermez.
  • Instagram fotoğraf veya video formatlarını desteklemiyor. Ancak, hiç video izlemediyseniz ve yalnızca fotoğraflarla etkileşime girmezseniz, feed’inizde çok fazla video görmezsiniz.
  • Kişisel ve ticari hesaplar arasında sıralamada bir fark yoktur.
  • Instagram forumlarında ve gruplarında ana konulardan biri gölgelenme. Shadowbanning, hashtag’lerin ‘keşfedilemez’ olduğu zamandır. Instagram bir efsane olduğunu ve çok fazla hashtag kullanarak veya çok sık posta göndermek için kullanıcı içeriğini gizlemiyor diyor.

Instagram ayrıca , yüz binlerce üyeyle 10 Instagram algoritma oyun grubunu kaldırdığını açıkladı . Dolayısıyla, ders düzenli olarak iyi içerik yayınlıyor ve beğendiğiniz gerçek hesaplarla ilgileniyor. Analitiğinizi ve performansınızı geliştirmek için Iconsquare veya daha büyük işletmeler için Sprout Social gibi “meşru” araçları kullanın . Bu araçlar, etkileyicileri bulmanıza, hashtagleri vb. Görüntülemenize yardımcı olacaktır, ancak aşağıdakileri oluşturmak için zaman alacaktır. Bununla birlikte, aşağıdakilerin gönderilerinizle etkileşim kurma olasılığı daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir