HTML Nedir?

HTMLnedir? web sayfalarının yazıldığı “Language” – HTML, “hypertext mark-up language” türkçe olarak web sitesi yapımında kullanılan kodlama dili anlamına gelir. Ama bu ne anlama geliyor?

  • Hyper, lineerin tersidir. Eski moda bilgisayar programları zorunlu olarak doğrusalydı – yani, belirli bir sıraya sahiplerdi. Ancak HTML gibi bir “Hyper” dil ile, kullanıcı herhangi bir zamanda web sayfasında herhangi bir yere gidebilir.
  • Text şu anda baktığınız şey – İngilizce karakterler sıradan kelimeler oluşturuyordu.
  • Mark-up , görünüşünü değiştirmek için metne yapılan şeydir. Örneğin, metninizi <b> önce ve </ b> ile işaretleyerek bu metni kalın yazacaktır.
  • Language dil sadece budur. HTML, web sayfalarını anlamak için bilgisayarların okuduğu dildir.

Web Sitesi Yapmak İçin HTML Bilmemiz Gerekir mi?

Aslında hayır. Piyasada HTML bilgisi gerektirmeyen birçok web sitesi oluşturma programı var. Programa istediğiniz şeyi söylersiniz ve program sizin için HTML oluşturur.
Ancak, bu programlardan birini kullanıyor olsanız bile, HTML’nin nasıl çalıştığını anlamanız kesinlikle sizin yararınıza olacaktır, böylece sundukları her şeyden tam olarak faydalanabilirsiniz. Ve eğer bir do-it-your -ferfer iseniz, HTML kodu da dahil olmak üzere kendi web sitenizi sıfırdan oluşturmak çok eğlenceli olabilir.

HTML kod yazma için ne gerekli?

Bir bilgisayar, bir internet tarayıcısı (bu web sayfasını şimdi okuyorsanız, her ikisini de açıkça aldınız) ve Microsoft’un Not Defteri veya WordPad veya Mac’in Basit Metni gibi bir kelime işlemci programı. Teknik olarak, ihtiyacınız olan şey bu.

HTML ile neler yapabilirim?

HTML kodlaması, web sitenizin sadece düz metinlerden ziyade bir web sitesi gibi görünmesini sağlayan şeydir. HTML ile şunları yapabilirsiniz:

  • Başlıklar, başlıklar ve alt başlıklar oluşturun.
  • Madde işaretli veya numaralı bir liste yapın.
  • Paragrafları belirtin.
  • Metni kalın veya italik olarak koyun.
  • Sitenize resim ve bağlantı ekleyin.
  • Ve daha fazlası.

HTML nasıl öğrenilir?

Tabii ki, size HTML öğretmek için ayrılmış birçok kitap ve kurs var, ancak biraz zaman ve sebat varsa, ücretsiz çevrimiçi temel HTML kodlama teknikleri öğrenebilirsiniz. Favori arama motorunuza “ücretsiz HTML öğreticisi” gibi bir sorgu yazın ve bulacağınız faydalı sitelerin sayısına hayran kalacaksınız.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir