Hızlı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

“Neredeyse her zaman seçimlerimiz var ve seçim ne kadar iyi olursa, hayatımızın kontrolünde o kadar olacağız.” William Glasser

Seçenekler karmaşıktır. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler, Seçenekler basittir. Seçenekler sorumsuzdur. Seçimler dürtüsel. Seçenekler kasti. Seçenekler tasarlandı. Seçmek üzere olduğumuz zaman ve nasıl yapılabileceğini görelim. Seçim mimarisi daha iyi seçimler yapmamıza yardımcı olur. Ayrıca düşüncemizin üzerindeki baskı miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Seçim mimarisi, çevremizin yaptığımız seçimleri etkilemek için nasıl tasarlandığını ifade eder. Bugün seçimlerle bombardıman edildiğinde. Harekete geçmek üzeresiniz, kendiniz için bir ortam tasarlamak için değişiklikler yapabilirsiniz. Burada bir şehirden bahsetmiyorum, ama yemek tepsiniz, buzdolabınız, mutfak dolaplarınız ve belki de ofis yemek tabağınız. Hızlı kilo verme yönetiminde uzun bir psikolojik etkiye sahip olabilecek birkaç küçük değişiklik.

Tasarım tercihleri ​​söz konusu olduğunda, Richard Thaler’e göre üç ilke önemlidir.

  1. Birincisi varsayılanlar oluşturmaktır. Varsayılanlar, harekete geçmeden önce düşünmek zorunda olmadığınız en az direnç yoludur.
  2. İkinci prensip beklenen bir hatadır. İnsan hata yapmak için tasarlandı.
  3. Üçüncü olan geri bildirim veriyor. Gıda seçimlerini pekiştirebilecek bazı eylem stratejilerine bakalım.

Strateji 1- Bu etiketleri değiştir

“Ben senin etiketlerinden daha büyük yaşıyorum.” Samantha N.

Bizi hızlı kilo vermemizi engelleyen düşüncelerdeki engellerden biri, kendinize yapışan etiketlerimizdir. Seçim mimarisi ilginç çözümlere sahiptir, bu etiketleri abur cuburlara kaydırır . Evet, kaçınmak için planladığınız yiyecekler için basit bir kırmızı etiket çok yararlı olabilir. Sağlıklı olan yiyecekler için yeşil etiketleyin. Bu kadar basit ve zamanla yeşil çıkartma ile yiyecek almak için varsayılan bir yol haline gelecek.

İkinci bir prensip olarak başarısızlık bekliyoruz diyor. Sen İnsansın. Üçüncü aşamada geri bildirim alın. Buna göre, etiketlerin boyutlarını, vb. değiştirin. Bir kez üzerindeyken, olasılıkların sayısı olacaktır.

Strateji 2-Bireysel tasarım stili yaratın

“Bir farenin bir labirentte ne yapmayı öğreneceğini anlamak veya tahmin etmek için, hem fareyi hem de labirenti bilmek zorundadır” Hobart Mowrer

Tercihler ısmarlama olmalı, hiç kimse ayakkabının hepsine uymuyor. Birisi davranışınıza göre farklı bir tasarım yapmak zorunda. Tarzlar diyetlerinizi seçmekte olabilir. Diyet içinde diyet seçimi. Aşırılıklar başarısız. Pek çok insan, stilleri olmayan ve uzun süre devam edemeyecek aşırı diyetlere giderler. Size uyan birini seçin. Size uygun yiyecekleri seçin. Çalışan bir plan yap. Yine 3 İlkeyi uygulayın. En az dirençli yol olup olmadığına bakın. Başlangıçta başarısız olma konusunda iyi ol. Geri bildiriminize odaklanın ve diyetinizde değişiklikler yapın. “Bir diyetin bir ay için değil yaşam tarzı için uyumlu olması gerekiyor.”

Strateji 3 – Yerleşim

“Konum, konum, konum.” Emlak mantra.

Eh, bu emlaktan mutfak dolaplarına kadar doğru. Siz ve diğerlerinin yemek alışkanlıkları konusunda çok farklı yollarda olabileceği zamanlar olacaktır. Dünyanın sonuçları elde etmek için cömertçe size yardım etmesini beklemiyorsunuz. Aslında, bilinmeyen insanlar sıkıntıyı tetikleyen düşüncelerinize daha fazla şey ekleyecektir. Böylece mutfak dolaplarında arka tarafta bir fiş paket var. Planınıza uyan şeylerin onları uzak tutmasını bir kural haline getirin. Bu şeylerin konumu saçma bir fikir gibi görünse de, göz ardı edilemeyecek bir noktaya kadar bir ölçüde akıl dışı olacaktır. Sevdiklerinizle savaşmanın bir anlamı yok. Neden sizi şişman yapan şeyleri yememeli? Ayrıca, mesafelendirme yol kenarındaki bir duraklamada ne kadar önemsiz olduğumuzu size yardımcı olabilir. Bir terapist, daha az sayıda yemek tezgahına sahip olan rotanın nasıl değiştirilebileceğini önerdi. En az dirençli yolu al. Yolunu yap. Başarısız olmak için iyi ol. Ve geribildirim üzerine harekete geçin.

Diyet ve seçimle ilgili düşüncelerin yönetimi büyük bir fark yaratabilir. Bunları kullan. Yolu anla. Çok kolay ya da zor olduklarından endişelenmeyin. Fişler olacak. Başarısız. Geri bildirim üzerinde çalışın. Bunlar sadece 3 stratejidir, daha fazlasını bulabilir ve buna göre uygulayabilirsiniz. Fikirlerinizi ve sonuçlarınızı bizimle paylaşın.

Sevginiz bizi daha bilgilendirici makaleler yazmaya motive ediyor. Bu yazıyı beğendiyseniz, lütfen sevginizi bir şekilde gösterin ve önem taşıyan insanlarla paylaşın.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir