Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır?

Bir web geliştiricisi veya site sahibi olsanız da, size sorulmuş olan (veya kendinize sorduğunuzdan) emin olabilirsiniz: Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır?

Yapamazsın!

Şimdi bana tıklamanız için tıkla çıkmak kelimesi ile öfkelenmeden önce açıklayayım; Yapamazsın çünkü yanlış soruyu soruyorsun. Asıl soru, belirli anahtar kelimeler için Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır. Daha mantıklı, değil mi?

Anahtar kelimeler neden önemlidir? Basit, çünkü birileri arama yaptığınız işletmeyle tamamen alakalı olmayan terimleri aradığında arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak istemezsiniz. Örneğin, ayakkabı satan bir çevrimiçi mağazanız var ve birisi buzdolabı satın almak istiyor. Hangisi doğru çekmek istediğiniz bir kişi?

Google ilk sayfa çıkmak

Peki, belirli anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasına nasıl geçebilirim?

Senin için iyi haberlerim var! Büyük bir pazarlama bütçesine ihtiyacınız yok, pahalı ajanslar (genellikle saçmalık satıyor) almanıza gerek yok, hatta çevrimiçi pazarlama hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacınız yok. Yapman gereken tek şey…

Makale yazmak

Evet, yazmanız gerekiyor ve çok fazla yazmanız gerekiyor . Ve sadece bir şey değil, işiniz hakkında veya daha da önemlisi, potansiyel müşterilerinizin en çok ilgilendikleri konular hakkında yazmanız gerekir.

Biri bahaneler En sık karşılaştığım insanlar hakkında yazmak için bir sürü malzeme yok, ve ben her zaman onlara yanlış kanıtlamak olmasıdır. Ürün veya hizmetinizle ilgili her şeyi bilmek isteyen, her zaman bir ton soru soran bir potansiyel müşterinin olduğunu biliyor musunuz? Ona ilham kaynağı olma zamanı , hayal kırıklığı değil.

Şimdi en önemli bölüm için: Yazdıklarınızın , Google değil, potansiyel (veya mevcut) müşterilerinize değer sunduğundan emin olun. Google, sadece yazma uğruna yazdığınızı söyleyebilir. Bunun yerine, önemli bir konu hakkında bir tartışma başlatın, karmaşık bir soruyu yanıtlayın ve açıklayın, okuyucuları doğru yönde işaretleyin. Değer anahtardır! . Ve Google’dan daha akıllı olamazsınız, o yüzden denemeyin.

Yararları

Haydi tipik bir tuğla ve harç işletme web sitesine bakalım; Genellikle (ana açılış sayfasından ayrı olarak):

  • Hakkımızda bir sayfa (çalışanların listesi, onların vizyonu ve misyonu)
  • Bir iletişim / konum sayfası (Google harita + bir iletişim formu)
  • Bir haber sayfası (genellikle son yıllar önce yayınlanmakta olan haberler)
  • Ürünlerinin bazı resimlerini içeren bir galeri sayfası

Sonuç olarak, genellikle yılda bir kez güncellenen 5-10 farklı sayfaya sahiptirler. Şimdi sadece haftada bir makale yayınlayarak, bir veya iki ayda sitenizin benzersiz URL’lerinin miktarını ikiye katlayabilirsiniz. Bu bir yılda 10x sayfaları. Veya daha fazlası, haftada bir defadan fazla yayınlamaya karar verirseniz.

Web siteniz sürekli güncelleneceğinden, Google’ın tarayıcısı farkedecek ve bu nedenle daha sık geri dönecek ve daha yüksek sıralamaya sahip olma şansınız artacaktır. Ziyaretçilerinizle alakalı konular hakkında yazdığınız sürece. Öyleyse, anahtar kelime yoğunluğunuz , sıralamalarınızı artırmak için otomatik olarak yeterince yüksek olacaktır.

Ancak bir uyarı uyarısı: Bir gecede olmaz! . Emeğinizin olumlu etkilerini görmeden önce, yazım programınıza sabırla bir süre (en azından birkaç ay) yapışmanız gerekir. Ve bir kez yaptığınızda, hiçbir koşulda, durmayın – bunu yapmak, güncel olmayan içerik nedeniyle sıralamalarınızı nihayetinde azaltacaktır ve tekrar bire dönüşeceksiniz.

Aldatma

Bir web sitesi sahibi olarak, büyük olasılıkla Google’ın ilk sayfasında hiçbir zaman kaybetmeyeceğinize dair sözde pazarlama ajansları tarafından yönlendirildiniz! Bunun için düşme – böyle bir şey yok! Onların uygulamaları gölgelenmedikçe ;

Bunlar evet, kısa vadeli faydalar üretebilir, ancak Google sürekli indeksleme algoritması geliştirmektedir ve er ya da geç, olacak uygulama hatası için cezalandırılır. Ve kara listeden çıkmak imkansız değilse zor.

Aynı gelen bağlantılar için de geçerli (aşağıdaki nota bakınız); Bazı web yöneticileri, web sitelerinin adresini çeşitli tartışma panolarında spam yapmaya ve sıralamalarını artırmak için çiftlikleri bağlamaya çalışır. Bunun etkili olabilmesi için, tüm web üzerinde çok sayıda hesap oluşturmanız ve bu topluluklara sıfır değer getirmeniz gerekir – bunu yapma, olumsuz bir şekilde geri dönecek!

Not: İçerik pazarlamasının iki ana bileşeni vardır : Google’da zaten yüksek olan sitelerden yazma ve gelen bağlantılar (web sitenize yönlendiren bağlantılar).

Olumlu yan etkiler

Google arama sonucu sayfalarında (SERP) daha üst sıralarda yer almanın yanı sıra , sosyal medyada paylaşabileceğiniz birçok materyale de sahip olacaksınız – ve nihayetinde yazdıklarınız, insanların kendi başlarına paylaşacakları ve işinizi sizin için teşvik edecek kadar iyi ve değerli hale gelecektir.

Bu gerçekleşmeye başladığında, sektördeki diğer insanlar sizi sosyal medyada takip etmeye ve makalelerinize bağlantı vermeye başlayacak.

Bununla birlikte, yavaş yavaş bir otorite haline geleceksiniz (gelecek makalelerin birinde yazacağım altı ikna ilkesinden biri). Bir otorite olmak önemli olmakla birlikte hiçbir şey yapmaz – bir profesyonel olarak algılanmakla ilgilidir. Bu, müşterilerinizin size olan güvenini artırır ve daha fazla iş getirmektedir.

Teknik yönleri gözden kaçırmayın

Apart web sitenizde içerikten, bu web kontrolleri aşımı teknik olarak o da önemlidir: (kullanmak Hızlı yüklenmesi gereken Hızı Analizleri Eğer rütbe nasıl kontrol etmek için, 85 altında bir şey bakarak değer), HTML çıktı olmalıdır geçerli , resimler düzgün bir şekilde adlandırılmalı, altyazılara ve uygun özelliklere sahip olmalıdır.

Günün sonunda, harika içeriğe sahip olmak daha önemlidir, ancak Google’ın (ve ziyaretçilerin) bunu doğru bir şekilde yorumlamasını zorlaştırırsanız, o zaman çabalarınızın tam potansiyelini kullanamazsınız.

Yazma çabalarınızı daha da artırmak için aşağıdakileri de yapın:

  • Ziyaretçilerin içeriğinizi paylaşmanın kolay bir yolu var. Bu genellikle bir sosyal paylaşım eklentisi ile yapılır.
  • Makaleniz hakkında meta bilgileri ayarlamak için çocukça basit kılan Yoast tarafından WordPress SEO kullanın . Bu, Google’ın içeriğinizi anlamasını ve arama sonuçlarında etkili bir şekilde sunmasını kolaylaştırır.

Nasıl başlarım?

Kolay! Müşterilerinizden bir sonraki ziyaretinizde, size sordukları şeye çok dikkat ediniz – ve yazınız. Hiçbir ayrıntı görmezden gelinemez! Muhtemelen (umarız?) Yaptığınız işi seversiniz, bu yüzden uzman olduğunuz şeyleri coşkuyla açıklamak zor olmamalıdır. Şimdi yapmanız gereken tek şey bu açıklamayı yazılı hale getirmektir.

Yine de taşınmak kolay ve tek seferde her şeyi açıklamak . Bunun yerine, her şeyi yazıp, yazdığınız şeylerin bir açısını sunun. Daha sonra makaleler için kalan bırakın.

İşletmenizin doğası, müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmuyor olsa bile, yine de yapın. Müthiş bir öğrenme deneyimi, müşterilerinizin işinizi nasıl algıladığı değil, aynı zamanda onların acı noktalarının ve endişelerinin neler olduğu. Yeni bir ürün için size bir fikir verebilirler! Sor ve dinle – adım atma! Pitching sizi bir satış moduna sokar – içeride olmak istediğiniz öğrenme modu!

Konuların bir diğer önemli kaynağı konferanslardır – ne tür bir işte olursanız olun, akranlarınızla / rakiplerle bağlantı kurmaya ve bolca ilham almanıza yardımcı olabileceğinizden eminim. Ve her zaman bir artı olan pozlama.

Bir zamanlar konu hakkında bir sürü konuyla donattık – bir program belirleyin ve her şeyi bir kerede yayınlamayın! Bunun yerine, haftada bir makale yazın ve içerik pazarlamacınızın yeni konumuyla rahat olduğunuzda sıklığı artırın! 🙂

Unutmayın, tutarlılık, her zaman ve sonra alakalı anahtar kelimelerin saldırılarından çok daha önemlidir.

Şimdi gerisi size kalmış

Ama ben yazmakta iyi değilim? Öyleyse, ben de değilim ve bu, bu blogda buradaki şeyleri açıklayamayacağım anlamına gelmez. Uygulama mükemmelleştirir ve hepimiz bir noktada sıfırdan başlamak zorunda kaldık.

Yeni başlıyorsanız, makalelerinizi dilbilgisiyle (profesyonel olması gerekmez) en belirgin hataları düzeltmek veya düzeltmek için yeterli olan ve yeterince iyi olan birisine verin. Daha önce söylediğim şeyi hatırla – değer en çok önemlidir ve eğer bunu sağlarsanız, ziyaretçiler burada ve orada yazım hatası olduğunu fark etmeyecek (veya benzeyecek).

Artık, web sitenizi, Google ilk sayfada, google’da ilk sayfada nasıl çıkılır tamamen kendi anahtar kelimelerinizle alakalı anahtar kelimeler için itecek kadar bilgi sahibi olacaksınız. Uzun yaşa ve başarılı ol.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir