Ekran Kartı Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Bilgisayarınızın ekran kartı özellikleri, marka ve model bilgilerini program veya eklenti kurmaya gerek duymadan öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda ekran kartı bilgilerinizi dakikalar içinde detaylıca öğrenebilirsiniz.

Bazı kişiler bu kadar basit bir şey için program yüklüyor. Sizlerde yüklemiş olabilirsiniz belki artık programdan kurtulma vakti ve çok kısa bir sürede tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Ekran Kartı Bilgileri Öğrenme

Bilgisayarınızda bulunan dahili veya harici ekran kartınızın teknik özelliklerini öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları tek tek yapmanız gerekmektedir:

  • Windows 7
    Başlat – Programlar – Donatılar – Sistem Araçları – Sistem Bilgisi giriş yaparak bilgisayarınızın bütün donanımsal ve yazılımsal özeliklerini öğrenebilirsiniz.
  • Windows 10
    Başlat – windows yönetimsel araçları – sistem bilgisi giriş yaptıktan sonra bileşenler – ekran kısmına girip tüm detaylara ulaşabilirsiniz

Bu sekmeden sadece ekran kartı bilgilerine ve bunun yanı sıra bilgisayarın tüm sistem bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir