Dünyanın En Küçük Otomobili

Peel p50 şimdiye kadar yapılmış en küçük otomobil. 1962 yılında üretilen üç tekerlekli bir mikro araba. Bu 199 £ için perakende ve şu anda üretimine gitmek için en küçük otomobil için rekorunu elinde tutuyor. Bu arabada büyük bir sorun olsa da. Geri vites yoktur :D. Sıkı durumlarda manevra zorluğunun kanıtlanması.

Dünyanın En Küçük Otomobili
Bir şehir arabası olarak tasarlanan “bir yetişkin ve bir alışveriş çantası” olarak ilan edilebileceği ilan edildi. Havaalanı transferleri bir seçenek değil. Aracın tek kapısı, aracın sol tarafındaydı ve ekipman, tek bir ön cam sileceği ve sadece bir far içeriyordu.

Dünyanın En Küçük Arabası

Dünyanın En Küçük Arabası

54 inç genişliğinde ve 59 kilo ağırlığında 54 inç uzunluğunda, P50 rekoru bugüne kadar yapılmış en küçük araba olarak tutuyor. Sanırım bir arabanın bu canavarı ne kadar hızlı gidiyor? Saatte 61 km‘lik bir hıza sahip, 38 Mph. Bir tanede ben istiyorum!

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir