Domain Geçmişi Sorgulama

Domain geçmişi yani web sitelerin www. ile başlayan örnek www.ornekadres.com adresi gibi com, net, org, info, biz ve us uzantılı domain adreslerinin geçmişini ilk kayıt yapıldığı günden bu güne kadar olan tüm detaylarını görebilirsiniz.

Öncelikle http://whoisrequest.com/history/ web adresine giriş yapıyoruz daha sonra sorgulamak istediğiniz web adresini ornekadres.com olarak yazıyorsunuz ve go butonuna basıyorsunuz. Çıkan ekranda yıl ve aylara göre dns history ve site geçmişi dediğimiz detayları size veriyor.

Domain geçmişini öğrenme

 1. Kaç kere el değiştirdiğini
 2. Dns kayıtları

Artık domaini geçmişte kim almış hangi dns’ye yönlendirmiş ne zaman alınmış ne zaman boşa düşmüş hepsini öğrenebiliyorsunuz ve bunu arama motorları daha sıkı takip edip kayıt altına almaktadır yani bir projeniz var veya bi site kuracaksınız domain adresi almadan önce iyi araştırmak lazım 1 değil 2 kere düşünmeliyiz.

Günlük 5 adet sorgulama izni veriyor 5 adetten sonrası için üye olup ücret ödeyerek domain geçmişi sorgulama yapabiliyorsunuz.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

4 thoughts on “Domain Geçmişi Sorgulama

 • 14 Ekim 2017 tarihinde, saat 07:09
  Permalink

  çok işime yaradı bu kadar detaya ulaşacagımı düşünmüyordum tşk ederim

  Yanıtla
  • 15 Ekim 2017 tarihinde, saat 09:04
   Permalink

   sürekli yeni paylaşımlar yapıyoruz daha detaylı bilgilere ulaşacağınız hizmetler var onları da sizlerle paylaşacağım zamanla

   Yanıtla
 • 31 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:59
  Permalink

  beş tane sorgulamadan fazla yapacaksanız beş adet limiti dolunca modemi kapatıp acın beş tane daha sorgulama yapın ben öyle yapıyorum 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir