Depresyonda mıyım?

Ruh sağlığı yani depresyon ve sonrasında ne yapacağınız konusunda yardım ve tavsiye!

Her dört kişiden biri, her yıl akıl sağlığı sorunları tarafından etkilenmektedir. Sorunlarınız hakkında açıkça konuşmanız zor olabilir, ancak destekleyici insanların nasıl olabileceğine şaşırabilirsiniz.

Depresyondan muzdarip olup olmadığınızı nasıl anlatacağınız konusunda lider yardım kuruluşlarına ve uzmanlara ve sonraki bir sonraki adımı nasıl yapacağımızı anlatan cesur bir hamle yapalım.

“Tecrübeler değişir ve bazen bizleri ya da arkadaşlarımız ya da ailelerimizi ürettiğini fark etmeyebiliriz, fakat genellikle fark edeceğiniz şeyler düşük güven duygusu, değersiz, umutsuz, suçlu, daha huzursuz ve her zamanki kadar öfkeli, ya da yetersizliktir. şeylerden zevk,”bir sözcüsü Yaşayan sefil (CALM) karşı Kampanya . “Birisi tekrarlayan olumsuz düşüncelere sahip olabilir, bir balonun içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz: uzanamazsınız, başkaları size ulaşamaz. Düz bir his. Eşinizi veya ailenizi sevdiğini biliyor olabilirsiniz, ancak hissedemiyorsunuz. Fiziksel olarak, düşük seviyelerde enerji ile karşılaşabiliriz, bir şey yapmakta zorlanırken, çoğu zaman yataktan çıkmanın imkânsız olduğu noktaya kadar. Bu aslında ağrı ve ağrılar olarak yaşanabilir. Uyku da etkilenebilir: çok az ya da çok fazla.

CALM, “Eğer bir eş için bakacak olursanız, onların sosyal durumlardan çekildiğini görebilirsiniz, ancak bazen her zaman parti yapabilirler” diyor. “Özellikle de, özellikle uyuşturucu ve alkol, bu hislerle uğraşmanın bir yolu olarak kullanılıyor. Diğerlerinde ‘snap’ için daha az zaman alabilir. Önemli olan şudur ki, bir kimsede bir değişiklik görürseniz, onlar için orada olun, onlara nasıl davrandıklarını ve yargısız dinlemeye istekli olmalarını isteyin. ”

CALM şunları ekledi: “Eğer mücadele ediyorsanız, güvendiğiniz birine söyleyin. Seni kimin ciddiye alacağını ve ciddiye alacağını bilen biri ve nasıl ortaya çıktığı konusunda endişelenme. ‘Bok hissediyorum’ işleri başlatmak için yapacak. Bundan bahsetmenin ilk adımı en zor olabilir, ama konuştuğumuz insanların ezici çoğunluğu, başka birinin bilmesine izin vermek için bir rahatlama olduğunu ve gerçekten olumlu bir yanıt aldıklarını söyledi. ”

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

 • Daha önce beğendiğiniz şeyleri yapmak istemiyorum
 • Arkadaşlarla buluşmak ya da sosyal durumlardan kaçınmak istemiyorum.
 • Normalden daha fazla veya daha az uyku
 • Normalden daha fazla veya daha az yemek
 • Huzursuz, üzgün, mutsuz veya yalnız hissetmek
 • Kendini eleştiren olmak
 • Umutsuz hissetmek
 • Kendine zarar vermek istemek
 • Yorgun hissetmek ve herhangi bir enerjiye sahip olmamak

Uzman psikolog , “Depresyonda olduğunu düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en önemli şey, biriyle konuşmaktır” diye ekledi. “Bu bir arkadaş, aile üyesi, öğretmen, meslektaşı, aile doktoru, danışman veya gizli yardım hattı olabilir. Sessizlik içinde acı çekmeyin. Nasıl hissettiğiniz hakkında konuşmak gerçekten bir fark yaratabilir. ”

Depresyon Tedavisi Yöntemleri

Aşağıdaki en iyi ipuçlarını veriyorum: bunları, akıl sağlığınızla ilgili ilk görüşmenizi biriyle paylaşmayı düşünürken uygulayın:

 • Hazırlıklı olun : “Kişinin hazırlamış olabileceği, olumlu ve olumsuz farklı tepkileri düşünün. Kişi akıl sağlığı sorunları hakkındaki düşüncelerini, bir insan olarak ve ikisinin birlikte nasıl uyum sağladığını düşünecektir. ”
 • İyi bir zaman seçin: “Rahat ve konuşmaya hazır olduğunuzda bir zaman ve yer seçin.”
 • Bir sürü soru için hazır olun… ya da hiçbiri : “Konuştuğunuz kişi çok fazla soruya ya da anlayabilmesi için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilir. Ya da rahatsız olabilirler ve konuşmayı hareket ettirmeye çalışırlar – eğer bu gerçekleşirse, ilk adımın atılmış olmasına hala yardımcı olur. ”
 • Başlangıçtaki tepkiler sürmeyebilir : “Kişi başlangıçta yararlı olmayan bir şekilde tepki verebilir – belki konuyu değiştirebilir veya dinlemekten ziyade yararsız tavsiye veya klişelerle yanıt verebilir. Ama onlara zaman ayırın – ruh sağlığıyla ilgili ilk kez konuştukları zaman olabilir. ”
 • Bazı bilgileri hazırlayın : “Bazen insanlar kendi zamanlarında daha fazlasını bulmayı daha kolay bulur. Time to Change web sitesinden bazı bilgileri indirmek isteyebilirsiniz. ”
 • Hafif kalsın : “İnsanların akıl sağlığı hakkında konuşmaktan korktuklarını biliyoruz, çünkü ne söyleyeceklerini ve nasıl yardımcı olacaklarını bilmiyorlar. Bu yüzden konuşma ışığını korumak, ikinizin de rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. ”
 • Cesaret bulaşıcıdır : “Genellikle zihinsel sağlık açık olduğunda, insanlar konuşmak isterler. Dürüstlüğünüz, diğer insanları kendi deneyimleri hakkında konuşmaya teşvik ederse şaşırmayın. ”

Sue, “Eşit bir şekilde, eğer bir arkadaşa bakıyorsanız, akıl sağlığı sorunu olan birini destekleyebileceğiniz birçok basit ve günlük yol vardır” dedi. “Küçük şeyler büyük bir fark yaratabilir – dinlenmek, iletişimde kalmak ve umduğunuz diğer kişiyi hatırlatmak için orada olmak gibi. Akıl sağlığı sorunu olan biriyle konuşmak için uzman olmanız gerekmez. Ve genellikle yaptığınız ve söylediğiniz küçük şeylerdir, ki bu da birileri için büyük bir fark yaratabilir – ‘Nasılsın?’ veya merhaba demek için onlara bir metin bırakarak. ”

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

One thought on “Depresyonda mıyım?

 • 7 Ekim 2018 tarihinde, saat 11:26
  Permalink

  Bazen evden çıkmak istemiyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum annem babam kardeşimle bile. Odama kapanıp sadece uyumak istiyorum 🙁

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir