Değişimden Gelen iPhone Kayıt Dışı Sorunu!

Apple dan iphone 4s, 5s, 6s veya 7 bir telefon aldınız ilerleyen zamanlarda arızalandı bir sorun oluştu diyelim sonrasında garantiye götürdünüz bir hafta içinde mesaj geldi telefonunuz hazır gelip alabilirsiniz diye sizde gittiniz sıfır cihaz verdiler ve çok sevinmeye başladınız çünkü eski kullandığınız yani eskimiş telefonunuzu sıfırı ile değiştirdiler.

Eve gittiniz hemen hattınızı taktınız ve kullanmaya başladınız aradan gene bir hafta on gün ya geçti ya geçmedi telefonunuza bir mesaj geldi mesajda şöyle yazıyor …imei numaralı telefonunuz KAYIT DIŞI ve 120 gün sonra da kapatılacaktır. Bu mesajı gördükten sonra tedirgin oldunuz ve korktunuz bu gerçekten doğrumu apple yani iphone bize kaçak telefon mu verdi acaba diye içinizde bir kuşku var *#06# yaptınız ve garantiden size verdikleri kağıtlar ile imei doğrumu diye kontrol ediyorsunuz bir yanlışlık mı var acaba diye ama herhangi bir yanlışlık yok müşteri hizmetlerini aramak isterken birde internetten araştırmak istediniz ve yazmış olduğum bu makaleyi gördünüz aşağıda size neler olduğunu açıklayacağım.

Telefonuma kayıt dışı mesajı geldi ne yapmalıyım?

iPhone garantiden gelen sıfır değişim cihazı kayıt dışı gözüküyor. Kuşkulanmanıza gerek yok on gün gibi bir süre telefonunuz KAYIT DIŞI görünebiliyor bunun nedeni ise BTK ya eski imei ile yeni imei değiştiğini bildiriyorlar BTK nın da bunu sisteme eklemesi yaşlaşık bir hafta içinde tamamlanıyor bazen on gün sürüyor yani herhangi bir sorun yok panik yapmanıza gerek yok telefonu kullanmaya başladıktan on gün sonra edevletten imei sorgulama yaptığınız zaman göreceksiniz kayıtlı olduğunu.

Telefonunuz değişimden geldi ve siz cihazdan sıkılmıştınız zaten bir de sıfırlandı hemde fazla para edecek diye satmaya karar verdiniz hiç hat takmadınız sattığınız kişiye bunun açıklamasını yapmanızda fayda var telefonun on gün içinde kayıtlı görüneceğini ve garantiden size verdikleri evrakları da gösteriniz daha sonra sorun yaşamamanız için.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

One thought on “Değişimden Gelen iPhone Kayıt Dışı Sorunu!

  • 14 Ekim 2017 tarihinde, saat 07:02
    Permalink

    vatan bilgisayardan aldığım iphone 6s 11 ay sonra arızalandı garantiye götürdüm telefonu değiştirmişler as önce bana buradaki gibi kayıt dışı mesajı geldi telefonu vatan bilgisayara götürmeyi düşünüyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir