CSS Nedir?

CSS nedir? CSS açılımı “cascading style sheets” türkçe anlamı ise “basamaklı stil sayfaları”, Web sayfalarınızın görünümünü oluşturmak için kullanabileceğiniz bir dildir. Iken , HTML web sitenizin birden çok yönü dilini ayarlamak için kullanılabilir, CSS sitenizde elemanların görsel tasarım yönlerini kontrol için özel olarak kullanılır.

CSS ile neler yapabilirim?

CSS, tüm web sitenizin stil parametrelerini ayarlamak için kullanılabilir. CSS ile, web sitenizin görünümünü kontrol edebilirsiniz:

  • yazı tipi türleri
  • yazı tipi ve öğe renkleri
  • dolgu malzemesi
  • marjlar
  • eleman konumlandırma

CSS avantajları, sitenizin altta yatan yapısını etkilemeden sitenizin biçimlendirmesini ayarlamanıza izin vermesidir. Web sitenizin düzenini ve biçimlendirme özelliklerini altta yatan mantıksal yapısından ayırarak, sitenizin verilerinizin bütünlüğünü kazara değiştirme riskini yaşamadan sitenizde kozmetik değişiklikler yapabilirsiniz.

CSS nasıl öğrenebilirim?

CSS öğrenmek için herhangi bir kaynak var. Yerel kolejinizdeki veya özel bir bilgisayar eğitim şirketinizdeki bilgisayar kurslarına bakın. Kendi kendine öğrenmeyi tercih ederseniz, hem CSS temellerini hem de gelişmiş CSS tasarım tekniklerini öğrenmenize yardımcı olmak için kitapların (son zamanlarda Amazon’da 250’den fazla arama yapıldı) puanları vardır. Ve eğer internet meraklısıysanız, CSS hakkında ücretsiz çevrimiçi eğiticiler ve nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. Arama motorunuza “CSS öğrenme” gibi bir anahtar kelime yazmanız yeterlidir.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir