Çok Para Harcamadan Kilo Vermenin 11 Yolu

Zinde ve sağlıklı olmak, herkesin telaşlı acele ve hızlı iş hayatında herkesin hedefi. Spor aletleri satın alma ya da yaygın olarak ilan edilen pahalı kilo kaybı hapları satın alma, fitness çabaları, çok para harcamak.Ama, hiç  çok fazla para harcamadan basit ve sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğinizi düşündünüz mü? İşte size kilo vermek, en az ya da hiç harcama yapmak için atabileceğiniz bazı çok basit adımlar.

1. Tempolu Yürüyüş

Tempolu Yürüyüş en iyi kardiyovasküler egzersizdir. Hiçbir şey maliyeti yok; Öte yandan, yeni başlayanlar için son derece ferahlatıcı bir egzersiz. Sabah biraz zaman ayırın ve günlük olarak uygulamaya devam edin. Bununla birlikte, yürüyüş tarzınızın ve hızınızın mükemmel olması konusunda dikkatli olmalısınız.

2. Koşu

Tek ihtiyacınız olan bir çift koşu ayakkabısına ve kendinizden biraz itmeye ihtiyacınız var. Kilo vermek ve aynı zamanda dayanıklılık oluşturmak için en iyi egzersizdir. Özellikle kilo vermeniz içtenliğiniz öncelikli ise, koşmaya gelince işlenmeniz gerekir. Olası hedefleri belirleyin ve belirli bir süre içerisinde belirli bir mesafeyi kapsamaya çalışın. Sadece mükemmel bir uyum olmayacak, aynı zamanda kalorileri büyük ölçüde yakacaksınız.

3. Atlama

Atlama, birçok kişi için bir çocukluk egzersizi, kilo vermenize yardımcı olmak için inanılmaz derecede etkilidir. İhtiyacınız olan tek şey bir atlama ipi ve yoğun programınızdan biraz zaman ayırmak için içtenliğinizdir. Düzgün ve düzenli bir şekilde uygulandığında, atlama kardiyovasküler kondisyonunuzu geliştirir, vücut dengesini ve çevikliğini artırır, kas gücünü ve dayanıklılığını artırır ve kalorileri yakar.

4. Tırmanma Merdivenleri

Pratik yapmak için yatırım gerektirmez. Kendi binanızdaki merdivenlere erişebilirsiniz. Kilo kaybı merdiven tırmanma yöntemi yerçekimi yararlanır. Ne kadar ağırız ki, çalışmak zorunda kalmamız daha zor ve yaktığımız kaloriler. Tırmanma merdiveni kalp hızımızı hızla arttıran son derece yoğun egzersizlerden biridir ve bunu yaparken kardiyovasküler kondisyonumuzu büyük ölçüde geliştirebiliriz. Yani, bir dahaki sefere asansörleri beklerken, merdivenleri tırmanmanın daha sağlıklı bir seçim olacağını düşünün.

5. Trekking

Trekking aktif olmak ve bu ekstra kalorileri kaybetmek için harika bir yoldur. Her gün trekking için gidemeyeceğiniz doğrudur. Ancak, macerayı severseniz ve yeni zirvelere ayak bastığınızda ilgi duyuyorsanız, trek turlarını olabildiğince sık planlayabilirsiniz. Ayrıca tanınmış trekking kulüplerinden birine üye olma seçeneğine sahipsiniz. Ekstra yağ kesmek ve mükemmel uyum sağlamakla birlikte, daha yüksek ve daha yüksek seviyelere ulaşmanın heyecanını da yaşayabilirsiniz.

6. Açık Sporlar

Çevrimiçi oyun oynamak için bilgisayar ekranınıza yapıştırılmak yerine, dışarı çıkıp gerçek sporları denemenin zamanı geldi. Futbol oynamak ya da kriket oynamak için çok fazla arkadaşınız olmayabilir. Ancak, elinizi tenis, masa tenisi veya badminton ile deneyebilirsiniz.

 

Badminton bunlar arasında en iyi seçimdir. Öncelikle, sadece raketlere, raketle ve oynamak için bir ortağa sahip olmalısınız. Ayrıca dünyadaki en hızlı oyunlar arasında. Sadece, raketin herhangi bir hızda gelebileceği mahkemenin herhangi bir köşesine ulaşmak için ne kadar aktif ve uyanık olmanız gerektiğini hayal edin. Badminton oynamak, kemik oluşturan hücrelerin aktivitesini hızlandırır ve kemik matriksindeki kalsiyumun asimile edilmesine yardımcı olur, böylece güçlendirir. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, güçlü, sağlıklı ve motive. Bu nedenle, akşamları veya hafta sonları biraz zaman ayırın ve birkaç tur badminton karşılaşmasında kendinizi şımartın. Kalorileri kaybedecek, formunuzu koruyacak ve yenilenmiş ve enerjik hissedeceksiniz.

7. Bisiklet

Her yaştan insan tarafından uygulanabilecek düşük etkili bir egzersizdir. İnme, kalp krizi, bazı kanser türleri, depresyon, diyabet, obezite ve artrit gibi sağlık sorunlarından muzdarip olma riskini azaltmanın en iyi yollarından biridir. Eğer spor salonunu bir gün özlediysen, endişelenmene gerek yok, bisikletini al ve bir gezintiye git. Ancak, kendinizi tüketmemeniz gerektiğini aklınızda bulundurmalısınız. Dayanıklılık sınırınızı anlayın ve mesafeyi ve hızı buna göre koruyun.

 

 

8. Ev Egzersizleri

Dumbell veya başka egzersiz ekipmanı yoksa, hemen almayı planlamayın. Bu tür ekipmanların hiçbiri kullanılmadan gerçekleştirilebilen etkili kilo verme egzersizleri vardır. Atlamak, nokta jogging ve kalori yakmak ve karın yağını azaltmak için daha pek çok ev egzersizine bakabilirsiniz . İlk aşamada dayanıklılık düzeyinize göre yapın ve ardından yoğunluğunu kademeli olarak artırın. Bununla birlikte, doğru egzersizleri seçmeli ve bunları metodik olarak uygulamalısınız.

9. Practice Surya Namskar

En eski yoga asanaslarından biri olan Surya Namaskar, inanılmaz kilo kaybıyla sonuçlanır. Bunu yapmak için, vücudun üst ve orta kısımları boyunca çok çeşitli kasları harekete geçiren spinal sütunu esneten ve esneten çeşitli ileri ve geri bükme asanaları gerçekleştirmeniz gerekir. Şafak vakti uygulanacaksa, Bir günde vücut hareketlerini pratik yapın, ancak makul bir şekilde programlamanız gerekir.

 

 

10. Kuvvet Eğitimi

Hindistan’daki son trendlerden biridir. Dambıl satın almadan veya ekipmana fazla zaman harcamadan evde de yapabilirsiniz. Uzman eğitmen olmadan kuvvet eğitimi yapmak akıllıca olmaz. Yani, bir antrenör bulmaya çalıştığınızda, onun eşyalarını bilen biri için gittiğinizden emin olun.

11. Çevrimiçi kilo kaybı programları

İstenilen ölçüde kilo vermenin, egzersizler ve egzersizler olsa da, pek mümkün olmadığı kanıtlanmıştır. Uygun diyet, şarttır. Onu kaybetmeye başlamak yerine kazanmayı bırakmalısın. Bu tür kilo verme diyet planları bulmak zor değildir. Yine, vücudunuzun tipini ve kaybetmeniz gereken yağ miktarını göz önünde bulundurarak, uygun çevrimiçi kilo verme programlarını bulmak için çok dikkatli olmalısınız.

Yani, kilo vermenin pahalı olmadığını görüyorsunuz, sadece pratikte planlama ve disiplin içinde stratejik iseniz. Kalori yakmak için alan olsun sadece spor salonu değil. Kilo vermenize yardımcı olacak birçok günlük aktivite vardır. Daha da önemlisi diyet kontrol etmektir. Dedikleri gibi, önleme tedaviden daha iyidir. Aynı durum, bu durumda da, kaybetmeye başlamak yerine, kazanmayı durdurur.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir