BMW ve Alman bayileri arasında kriz

Almanya’daki BMW satıcıları, otomobil şirketi tarafından kendilerine sunulan yeni sözleşmelere karşı mücadele ediyor. BMW’yi satış yapmayı bırakmakla tehdit ediyorlar.

Alman BMW satıcısı, grubu pazartesi günü satış yapmayı durdurmakla tehdit ediyor. Dernekleri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu hafta sonu mevcut sözleşmelerin sona ermesinden sonra, özel BMW bayilerinin artık yeni araçlar ve yedek parçalar sipariş edemeyeceğini söyledi.

Dernek başkanı ve Memminger BMW satıcısı Peter Reisacher, şirketin “imzalamayacağımız” yeni sözleşmeler olduğunu söyledi. BMW taslak ile ilgili müzakereleri reddediyor. Alman otomobil üreticisi, başlangıçta elde edilecek bir fikre sahip değildi.

Daha önce, “Süddeutsche Zeitung” ve “Rheinische Post” anlaşmazlığı hakkında rapor verdi. Alman BMW bayileri, yıllık olarak 11 milyar avro ciroya yönelik dernek verilerine göre. Dernek, yeni sözleşmeler müzakere edilinceye kadar eski sözleşmeleri sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir