Cumartesi, Şubat 27Kişisel Blog Sitesi

Bitcoin nedir? Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Kılavuz

Bitcoin nedir? nasıl elde edeceğinizi ve nasıl yardımcı olabileceğini bilmek istiyorsanız, teknik detaylara dikkat etmeden, bu rehber tam size göre. Sistemin nasıl çalıştığını, karınız için nasıl kullanabileceğinizi açıklayacak ve bu da kaçınmak için dolandırıcılık yaratacak. Ayrıca sizi ilk dijital para birimlerinizi depolamanıza ve kullanmanıza yardımcı olacak kaynaklara yönlendirecektir.

Özetle Bitcoin nedir

Küçük merak ediyorum Bitcoin hemen sonra 2008 yılında ortaya çıkan Wall Street büyük bankaları suçladı İşgal , müşterilerine duping, borç alanların parasını kötüye sistemini arma ve durgunluk veren ücretleri şarj. Bitcoin öncüleri satıcıyı görevlendirmek, aracıyı elemek, faiz ücretlerini iptal etmek, işlemlerini şeffaflaştırmak, yolsuzlukları kesmek ve ücretleri düşürmek istedi . Paranızı kontrol edebileceğiniz ve neler olduğunu anlayabileceğiniz merkezi olmayan bir sistem oluşturdular.

Bitcoin nispeten kısa bir sürede geldi. Tüm dünyada, şirketler, gelen REEDS Kuyumcular , ABD’de büyük bir mücevher zinciri, Wa içinde özel bir hastaneye rsaw, Polonya, para birimini kabul edin. Dell, Expedia, PayPal ve Microsoft gibi milyar dolarlık işletmeler de var. Web siteleri onu tanıtıyor , Bitcoin Dergisi gibi yayınları haberlerini yayınlıyor, forumlar kripto para birimini tartışıyor ve madeni paralarını takas ediyor. Uygulama programlama arayüzüne (API), fiyat endeksine ve döviz kuruna sahiptir.

Sorunlar hırsızlar hesapları, yüksek volatilite ve işlem gecikmeleri içerir. Öte yandan, üçüncü dünya ülkelerindeki insanlar, Bitcoin’i henüz para almak ya da almak için en güvenilir kanallarını bulabilirler.

Bitcoin derinlemesine nedir?

En basit haliyle, Bitcoin ya sanal para birimi ya da teknolojiye referanstır. Çek, kablolama veya nakit ile işlem yapabilirsiniz. Ayrıca alıcıyı imzanız ile yönlendirdiğiniz Bitcoin (veya BTC) ‘yi de kullanabilirsiniz. Bu, 16 farklı sembol ile şifrelenmiş uzun bir güvenlik kodu dizisidir . Alıcı, şifreli para biriminizi almak için kodu onun akıllı telefonu ile çözer . Başka bir yol dene; cryptocurrency, mal ve hizmet satın almanıza veya satmanıza olanak veren dijital bilgilerin bir değiş tokuşudur. İşlem, Skype’a benzer bir eşler arası bilgisayar ağında veya bir dosya paylaşım sistemindeki BitTorrent üzerinde çalışarak güvenlik ve güven kazanır.

Bitcoin İşlem özellikleri:

 1. Geri çevrilemez: Onaylandıktan sonra bir işlem tersine çevrilemez. Kimse tarafından. Ve kimse hiç kimse anlamına gelmez. Sen değil, bankan değil, ABD başkanının değil, Satoshi değil, madenci değil. Kimse. Para gönderirsen yolla. Dönemi. Paranızı bir dolandırıcıya gönderdiyseniz veya bir bilgisayar korsanı bilgisayardan çaldıysanız kimse size yardımcı olamaz. Güvenlik ağı yok.
 2. Pseudonymous: Hiçbir işlem veya hesap gerçek dünya kimliğine bağlı değildir. Yaklaşık 30 karakterden oluşan rasgele görünen zincirler olan sözde adreslerde Bitcoins alırsınız. İşlem akışını analiz etmek genellikle mümkün olsa da, kullanıcıların gerçek dünya kimliğini bu adreslerle birleştirmek zorunlu değildir.
 3. Hızlı ve global: İşlem neredeyse anında ağda yayılır ve birkaç dakika içinde onaylanır. Küresel bir bilgisayar ağında olduklarından, fiziksel konumunuza tamamen kayıtsız kalırlar. Bitcoin’i komşuma ya da dünyanın öbür ucundaki birine gönderirsem farketmez.
 4. Güvenli:  Bitcoin fonları, halka açık bir şifreleme sisteminde kilitlenir . Sadece özel anahtarın sahibi kripto para birimi gönderebilir. Güçlü kriptografi ve büyük sayıların büyüsü bu düzeni kırmayı imkansız kılar. Bir Bitcoin adresi Fort Knox’dan daha güvenli.
 5. İzinsiz: Kimseye cryptocurrency kullanmasını istemezsiniz. Bu herkesin ücretsiz olarak indirebileceği bir yazılım. Yükledikten sonra Bitcoins veya diğer şifrelemelerini alabilir ve gönderebilirsiniz. Kimse seni engelleyemez. Kapı bekçisi yok.

Bitcoin yaratıcısı, iki tarafın tüm bu aracılara güvenmek zorunda kalmadan, birbirleriyle doğrudan ticaret yapmasına izin vermenin bir yolunu bulmuştu. Anahtar matematiktir. Her ikimiz de matematiğe güvendiğimiz sürece, değişimin beklendiği gibi gerçekleşeceğinden emin olabiliriz.

Bitcoin, açık anahtar şifrelemesini ve yetkilendirmeyi, denge doğrulamayı, çifte harcamaları yasaklama, varlıkların teslimini ve yukarıda açıklanan kayıtsızlık kayda değerliği elde etmek için defter tutmada yenilikçi bir yaklaşım kullanır. Ve hiçbir masraf olmadan neredeyse gerçek zamanlı olarak gerçekleşir.

Kriptografi yetkilendirmeyi sağlar. İşlem yapmak için özel bir anahtara ihtiyacın var. Ve anahtarınız, dünyanın en iyi bilgisayarının çatlamak için var olduğundan daha uzun sürebileceğine yetecek kadar karmaşık. Diğer bir deyişle, esasen unhackable.

– Overstock.com’da İletişim Direktörü ve t0.com’da Chief Evangelist

Bitcoins’i nerede bulabilirim?

İlk olarak, Bitcoin satın almak için bu kapsamlı kılavuzu okumanızı tavsiye ederiz .

İlk bitcoinlerinizi bu dört yerden herhangi birinden alabilirsiniz.

Bitcoins için “düzenli” paralar ya da BTC-tipi sent gibi olan satoshis için değişim yapabileceğiniz bir kripto-para değişimi. Kaynaklar: Coinbase ve Coinsquare  ABD & Kanada ve BitBargain UK ve Bittylici o bize İngiltere’de.
Bitcoin’leri değiştirebileceğiniz veya başka bir kripto para birimi için para kazandırabileceğiniz bir Bitcoin ATM’si (veya kripto para birimi değişimi). Kaynaklar: En iyi bahisleriniz BTER ve  CoinCorner’dır.
Para için bitcoins ticareti yapmanıza yardımcı olacak bir satıcı bulabileceğiniz gizli bir hizmet. Kaynaklar: Kesin site LocalB i tcoins’dir .
Bitcoins için bir ürün veya hizmet satabilirsiniz. Kaynaklar: Çanta gibi siteler .
Dikkat! Bitcoin dolandırıcıları için kötüdür, bu yüzden herhangi bir hizmeti kullanmadan önce önceki müşterilerin yorumlarını ara veya Bitcoin forumunda sorularınızı yayınlayın .

Bitcoin nasıl çalışır?

Teknik detaylara girmeden, Bitcoin, blok taşıtı olarak da adlandırılan , tüm onaylanmış işlemlerin sözde ‘bloklar’ olarak dahil edildiği geniş bir kamu muhasebesi üzerinde çalışmaktadır . Her bir blok sisteme girdikçe, doğrulama için kullanıcıların eşler arası bilgisayar ağına yayınlanır. Bu şekilde, tüm kullanıcılar, her birinin aynı parayı iki kez harcadığı çalma ve çift harcamaları önleyen her işlemden haberdardır. Bu süreç aynı zamanda blockchain kullanıcılarının sisteme güvenmelerine de yardımcı olur.

“Merkez bankaları tarafından verilen geleneksel para birimlerinden farklı olarak, Bitcoin’in merkezi bir parasal otoritesi yoktur. Bunun yerine, kullanıcıların dosyalarından oluşan bir bilgisayar ağı, BitTorrent, bir dosya paylaşım sistemi ve Skype, bir ses, video ve sohbet servisini destekleyen ağlara benziyor. Bu ağdaki bilgisayarlar, Bitcoin “madenciliği” olarak bilinen bir prosedür olan zor sayıda çürütme görevlerini yürüttüklerinden, matematiksel olarak matematiksel olarak oluşturulur. Bitcoin sisteminin matematiği, zaman içinde Bitcoin’leri  “madenler” için gittikçe daha zor hale getirilecek şekilde ayarlandı ve hiç bir zaman çıkarılamayan toplam sayı yaklaşık 21 milyon ile sınırlandı. Bu nedenle, merkez bankasının yeni Bitcoins selini yayınlaması ve dolaşımda olanları devalüe etmesinin bir yolu yoktur. ”

Bitcoins’imi nasıl saklayabilirim?

Sistemin nasıl çalıştığını görmek için, Bitcoins‘i deneyen Alice adında birisini hayal edin. O bir kaydolmak istiyorum cryptocurrency cüzdan onu Bitcoins koymak.

Bitcoin Cüzdanları

Alice’in kullanabileceği üç farklı uygulama var.

 • Tam istemci – Bu, üçüncü taraf sunuculara güvenmeden sürecin tüm yönlerini ele alan bağımsız bir e-posta sunucusu gibidir. Alice bütün işlemlerini başından sonuna kadar kontrol ederdi. Anlaşılan, bu yeni başlayanlar için değil.
 • Hafif istemci – Bu, posta kutusuna erişim için posta sunucusuna bağlanan bağımsız bir e-posta istemcisidir. Alice’in bitcoin’lerini depolar, ancak ağa erişmek ve işlemi yapmak için üçüncü tarafa ait bir sunucuya ihtiyaç duyar.
 • Web istemcisi – Bu, “tam müşterinin” tersidir ve bir üçüncü taraf sunucusuna tamamen bağlı olduğu için web postasını andırır. Üçüncü taraf Alice’in yerini alır ve tüm işlemlerini yürütür.
  Beş ana tipte bulunan cüzdanlar bulacaksınız: Desktop, mobil, web, kağıt ve donanım. Bunların her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Bonus: En Kapsamlı Dijital Cüzdan Kılavuzu: Adım Adım Örnekler

Bitcoins ile nasıl ürün alıp satarım?

İşte Bitcoins ile komik şey: Dolar olarak onlardan fiziksel izleri yoktur. Sahip olduğunuz tek şey sadece farklı adresler arasındaki işlemlerin kayıtlarıdır, blok zincirinde saklanan kayıtlarında artar ve azalır.
Sürecin nasıl çalıştığını görmek için Alice’e dönelim.

Bitcoin işlemi örneği

Alice, Bob’dan pizza almak için Bitcoin’unu kullanmak istiyor. Ona özel “anahtar” kelimesini, sikke, miktar ve Bob’un dijital cüzdan adresiyle ilgili kaynak işlemlerini içeren özel bir harf ve sayı dizisi gönderir . Bu “adres” bir diğeri, bu kez, harflerin ve sayıların genel sırasıydı. Bob, şifresini çözmek için akıllı telefonunu kullanarak “anahtarı” tarar. Aynı zamanda, Alice’in işlemi, defterdeki tüm diğer ağ katılımcılarına (“düğümler” olarak adlandırılır) yayınlanır ve yaklaşık on dakika sonra, “madencilik” olarak adlandırılan belirli teknik ve iş kurallarına göre onaylanır. Bu “madencilik” süreci, Bob’un Alice’in işlemine devam edip etmeyeceğini bilmesi için bir puan verir.

Alice ve Bob arasındaki işlem

Madencilik Nedir?

Madencilik veya işleme, Bitcoin sürecini, kronolojik olarak yeni işlem (veya bloklar) zincirine ekleyerek ve sıraya sığdırarak güvende tutar. Her işlem son haline getirildiği, kodların kodu çözüldüğü ve bit kodlarının geçtiği veya değiştirildiği için bloklar kesilir.
Madenciler, kriptografik sorunları çözmek için özel yazılımlar kullanarak yeni bitcoins oluşturabilirler . Bu, para birimini düzenlemenin akıllı bir yoludur ve aynı zamanda insanların benim için bir teşvik sağlar.

Ödül , ağdaki herkes tarafından kabul edilir, ancak genellikle 12,5 bitcoins ve ayrıca işlem gönderen kullanıcıların ödediği ücrettir. Enflasyonu önlemek ve sistemi yönetilebilir tutmak için, 2040 yılına kadar toplamda 21 milyon bitcoins (veya BTC) dolaşımdan daha fazla bir sayı olamaz, bu nedenle “bulmacanın” çözülmesi gittikçe zorlaşır.

Bitcoins’imi korumak için bilmem gerekenler nelerdir?

Bitcoin’larınızın ilerlemesine yardımcı olacak dört tavsiye önerisi.
Düzenli bir cüzdanda yaptığınız gibi, günlük kullanım için bilgisayarınıza, mobil cihazınıza veya sunucunuza çok az miktarda bitcoin depolayın ve paranızın kalan kısmını daha güvenli bir ortamda saklayın.

 • Cüzdanınızı düzenli olarak yedekleyin ve cüzdanınızı veya akıllı telefonunuzu hırsızlardan korumak için güçlü bir parola ile şifreleyin (maalesef, keylogging donanımına veya yazılıma karşı değil ).
 • Ek güvenlik için, bitcoin’larınızın bir kısmını ağınızdan bağlantısı kesilmiş bir çevrimdışı cüzdanda saklayın. Bunu bir banka olarak düşünün, genel olarak, paranızı yalnızca bir kısmını cüzdanınızda saklayın.
 • Yazılımınızı güncelleyin. Ek koruma için, bir işlemin harcanması için birden çok bağımsız onay gerektirmesine izin veren Bitcoins’in çoklu imza özelliğini kullanın.

Bu aşamalarda biraz zaman harcamak paranızı kurtarabilir.

Nano Defter S – Donanım Cüzdanını öneriyoruz

Nano Ledger S , diğer iki donanım cüzdanı kadar güvenli. Rakiplerine kıyasla 65 $ ‘lık nispeten düşük fiyatı nedeniyle popülerdir. KeepKey’den daha küçük olmak, daha taşınabilir ve taşıması daha kolaydır. Çok rekabetçi bir fiyata gelen bir donanım cüzdanı.

Bilmem gereken başka ne var?

Adresinizi koruyun: Adresinizin arkasındaki kullanıcı kimliğiniz anonim olarak kalsa da, Bitcoin, ağdaki herkesin bakiyenizi ve işlem günlüğünü görerek en kamusal işlem şeklidir. Bu, her işlemle Bitcoin adreslerini değiştirip adresinizi korumanızın bir nedenidir. Birden fazla cüzdanı farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz, böylece bakiyeniz ve işlem geçmişiniz size para gönderenlerden özel kalır.
Onay puanınız: Alışveriş yaptığınız tarihten önce yaklaşık 10 dakika bir onaylama puanı alırsınız. Farklı cüzdanların kendi okumaları vardır.

Devlet vergileri ve yönetmelikleri : Hükümet ve yerel belediyeler, değerli olan ve bitcoin’leri içeren herhangi bir şey üzerinde gelir, satış, bordro ve sermaye kazançları vergileri ödemenizi gerektirir. Bitcoin’in yasal statüsü, ülkeden ülkeye değişmekte olup, bazıları hala kullanımını yasaklamaktadır. Düzenlemeler ayrıca her duruma göre değişir. Aslında, 2016 itibariyle, New York eyaleti, genellikleBitLicense olarak adlandırılan bir bitcoin kuralına sahip tek durumdur. Yukarıdaki Tabloda gösterildiği gibi sıfır, en az sayı 3 ile ortalama bitcoin transferleri için en güvenilir olanıdır. Eğer değerli bir şey gönderiyor ya da ödeme yapıyorsanız, sizden en az 6 tane alınız.

Bitcoin’in dezavantajları nelerdir?

Bitcoin, kurban olarak bir kişi (veya kişi) Satoshi Nakamoto iddia ederek yanlış ayağa çıktı. Nakamoto hiç bulunamadı.
Daha pratik kaygılarla ilgili olarak, korsanlık ve dolandırıcılığı normlardır. Haftada en az bir kez olurlar ve daha sofistike olurlar. Bitcoin’in yazılım karmaşıklığı ve para biriminin volatilitesi, pek çok kişinin bunu kullanmasını engellemekte, işlemleri ise oldukça yavaş ilerlemektedir. Ağınızın işlemi onaylaması için en az on dakika beklemeniz gerekecek. Son zamanlarda, bazı Reddit kullanıcıları işlemlerinin teyit edilmesi için bir saatten fazla beklediklerini bildirdi .

Bitcoin dolandırıcılığı

En tipik dört Bitcoin dolandırıcılığı Ponzi şemaları, madencilik dolandırıcılığı, aldatmaca cüzdanlar ve hileli borsalardır.

 • Ponzi Dolandırıcılar: Ponzi aldatmacaları ya da yüksek getirili yatırım programları, paranızı hırsızlık cüzdanına yönlendirirken, geçerli piyasa oranından (örneğin günde% 1-2 faiz) daha fazla ilgi çekiyor. Ayrıca kendilerini korumak için farklı isimler altında örmeye ve ortaya çıkmaya eğilimlidirler. BitPay veya Coinbase gibi yaygın ödeme işlemcileri yerine gelen ödemeler için size Bitcoin adresleri veren şirketlerden uzak tutun.
 • Bitcoin Madencilik Dolandırıcılar: Bu şirketler sizin için aşırı miktarda bitcoin mayın teklif edecek. Onlara ödemek zorunda kalacaksın. Paranızı en son göreceğiniz şey budur (bunun için gösterecek hiçbir bitcoin içermez).
 • Bitcoin Exchange Dolandırıcılar: Bitcoin Exchange Dolandırıcılar, PayPal / Kredi Kartı işlemleri veya daha iyi döviz kurları gibi tipik bitcoin cüzdanlarının sunmadığı özellikler sunar. Söylemeye gerek yok, bu dolandırıcılığı, dolarlarınızı sifonlarken sizi asılta bırakır.
 • Bitcoin Cüzdan Dolandırıcılar: Bitcoin aldatmaca cüzdanları çevrimiçi cüzdanlara benzer – bir farkla. Paranı isteyecekler. Eğer soyguncular miktarı severlerse, paranızı en son göreceksiniz. Adres, başka bir deyişle, size değil, onlara yol açar.

Bunların hepsinden, cüzdan aldatmacaları milyonları çimdiklemek için scammers ile en popüler.

Bitcoin’in avantajları nelerdir?

Bitcoin ile ilgili en iyi şey, ademi merkeziyetçi olmasıdır, bu da döviz kurları ve ekstra ücretlerle uğraşmadan uluslararası anlaşmaları halledebileceğiniz anlamına gelir. Bitcoin, devlet müdahalesi ve manipülasyonundan yoksundur, dolayısıyla faiz oranlarını yükseltmek için Federal Rezerv Sistemi yoktur. Ayrıca şeffaftır, bu yüzden paranızla ne olduğunu biliyorsunuz. Bitcoin’leri anında ödeme yapmaya başlayabilir, para hesabını ve enerjiyi bir tüccar hesabı veya kredi kartı işleme donanımı satın alma gibi detaylara yatırım yapmadan yapabilirsiniz. Bitcoinler sahtedir, müşteriniz de geri ödeme talep etmez.Kullanıcıların Bitcoin “Money 2.0” dedikleri ya da Bill Gates’in “techno tour de force” dediği küçük bir şaşkınlık.

Facebook’un yaratıcılarından Tyler Winklevoss, şunları söylerken şöyle özetledi:

“Para ve inancımızı siyaset ve insan hatası olmayan matematiksel bir çerçeveye koymaya seçtik.”
İsveçli Korsan partisinin kurucusu Rick Falkvinge,

“Bitcoin, posta endüstrisine e-posta gönderen bankalara yapacak.”
McAfee’nin kurucusu John McAfee’ye göre,

“Bitcoin gibi şeyleri durduramazsın. Her yerde olacak ve dünya yeniden ayarlanacaktır. ”

Buradan nereye giderim?

Cüzdanlar , bitcoin’leri kabul eden mağazalar, Bitcoin ticareti için borsalar ve Bitcoin haberleri, fiyatları, çizelgeleri, rehberleri ve diğer bilgiler arasında analiz yapmak için sizi en iyi yerlere yönlendirecek çeşitli kaynaklar.

 • 99Bitcoins  –  99Bitcoins Paypal, Kredi Kartı, banka kartı ve daha fazlası ile Bitcoins satın almak için nasıl video ve metin öğretici sağlar.
 • Bitcoin.org – Bitcoin cüzdanınızı 12 farklı mobil, masaüstü ve donanım uygulamasından seçin.
 • Coinmap – BTC’lerini tuğla-harç lokasyonlarında harcamak isteyen bitcoiners için, Coinmap sizi fiziksel mağazalarında bitcoin kabul eden yüzlerce perakendeciye yönlendirir.
 • Blockchain.info – Blockchain bilgisi, defterdeki işlemleri kontrol etmek için gereken yer. M-cüzdanınızın ne kadar para içerdiğini veya bu konuda belirli bir m-cüzdan adresinde ne kadar BTC’nin saklandığını kontrol edebilirsiniz.
 • Bitnodes – Bitcoin Foundation tarafından çalıştırılan Bitnodes, bitcoin ağının boyutunu tahmin eder ve görselleştirir.
 • Wizbit – Wizbit, göz alıcı bir iplik dünyasında gerçek zamanlı olarak tüm işlemleri ve yeni çıkarılan blokları gösterir.
 • Biz Paraları Kullanıyoruz – Weusecoins.com dünya çapında veya ABD’de Bitcoin ticareti için güvenilir borsaların bir listesidir.
 • Dünya Çapında Bitcoin Satın Alın – Bitcoin değişimi konusunda yardım alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir