Bilgisayar ekranı ters döndü ne yapmalıyım?

Bilgisayar ekranı döndü ne yapmalıyım sorusu en çok sorulan sorulardan biri olarak sürekli karşımıza çıkıyor aslında başımıza gelme olasılığı çok düşükte olsa bilgisayar ekranı ters döndü sorunu ile karşılaşmamız muhtemeldir.

Örnek vermek gerekirse küçük çocuklar bilgisayar başına geçtiğinde, bir işlem yaparken farkında olmadan ekran ters döndü veya evde beslendiğiniz bir evcil hayvanınız var sizde bir an bilgisayarın başından kalktınız oda siz gelene kadar bilgisayar ekranına bakayım derken klavyenin üzerinde gezindi. Geldiğinizde ekran ters dönmüş olarak görebilirsiniz.

Ekranı eski haline getirmek, ekran ters döndü nasıl düzelir yani ekranı düzeltme için iki yol var bunları size aşağıda detaylı bir şekilde anlatacağım.

Bilgisayar ekranı ters döndü nasıl düzelir?

Bilgisayar ekranı düzeltme işlemini mouse kullanarak yapabilirsiniz.

  • Masaüstünde ekranın boş bir yerine gelip sağ tık yapın.
  • Ekran Çözünürlüğü.
  • Yön kısmında yatay seçiniz.
  • Uygula.
  • Tamam.

Windows ekran çevirme kısayol

Windows ekran çevirme kısayolu işlemi aslında en basit olanı. Ekranı ters döndürme kısayol tuşu Klavyede bulunan 3 adet tuşa sırayla basarak bu işlemi kolayca gerçekletirebiliyorsunuz.

  • Ctrl
  • Alt
  • Yukarı yön tuşu


Yukarıda belirttiğim tuş kombinasyonunu kullanarak bilgisayar ekranını düzelte bilirsiniz.

Ctrl + Alt tuşlarına parmağınızı basılı tutarak sağ yön tuşuna basarsanız ekran sağ yöne, sol yön tuşuna basarsanız sol yöne, aşağı yön tuşuna basarsanız aşağı yöne yani ters ekran, yukarı yön tuşuna basarsanız yukarı doğru yani normal olması gerektiği gibi olur.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir