Asus Garanti Sorgulama

Bir asus cihazın ASUS Garanti Kontrolü veya Asus Garanti Sorgulama nasıl öğrenilir? Bir asus cihaz aldınız bu ekran kartı, notebook yada monitör gibi ürünlerden biri olabilir.

Faturasını bulamadınız veya kayıp ettiniz diyelim bunun için hiç üzülmeyin çünkü global veri tabanı üzerinde garanti başlangıç ve bitiş tarihleriniz yazmakta olup cihazın garantisi o güne kadar geçerli olmaktadır.

Örnek vermek gerekirse benim asus gt 1030 ekran kartı için seri numarasını sorguladığım zaman aşağıdaki bilgiler çıkmakta.

  • Model: PH-GT1030-O2G
  • Distributor: BOGAZICI BILGISAYAR TICARET VE SANAYI AS
  • Ülke: TR
  • Garanti Başlangıç Tarihi: 2017-06-26*
  • Garanti Bitiş Tarihi: 2020-06-25*
  • Dağıtım: Türkiye
  • Belirtilen tarihler global veri tabanı üzerinden alınmaktadır ve resmi faturanın bulunmadığı durumlarda geçerli sayılacaktır.

Peki bu bilgiler doğrumu diye soracak olursanız evet doğru çünkü cihazı aldığım tarih doğru cihazın kutu üzerinde 3 yıl garanti yazıyor bitiş tarihide 3 yıl sonrası için.

Eskiden olsa fatura olmazsa garanti yok deniliyordu artık çoğu cihazda fatura bile sorulmuyor. Global olarak garantili oluyor cihazlar.

Bu seri numarası nereden bulabilirim veya öğrenirim derseniz faturanın üzerinde yada ürünün kutusu üzerinde seri numarası bulunmaktadır. O bilgileri eksiksiz olarak aşağıdaki belirttiğim asus web sitesine girerek detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiyi neden paylaştınız diye soracak olursanız. Ekran kartımın garanti bitiş süresini merak ettim ve sorgulamak için bir sürü web sitesi gezdikten sonra doğru web sayfasını ve doğru bilgileri buldum. Bunuda sizlerle paylaşmak istedim ki sizde benim gibi onlarca web sitesi gezinmeyin boşu boşuna diye.

ASUS Garanti Kontrolü

Seri numaranızı girdikten sonra “İleri” tuşuna tıklayınız.
Bu hizmet sadece Notebook, Zenfone, Eee serisi ürünler ve Monitörler için geçerlidir.

https://rma.asus-europe.eu/tr/info/warranty

ASUS Garanti Kontrolü yapabileceğiniz cihazlar yukarıda kırmızı renk ile işaretlenmiştir. Sorgulama işlemini bu cihazların seri numarası ile yapabilirsiniz.

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir