Apple watch sıfırlama nasıl yapılır?

Apple Watch fabrika ayarlarına sıfırlamak için neden farklı sebepler vardır. Belki de şifrenizi unutmuşsunuzdur, cihazınız beklendiği gibi çalışmıyordur veya belki saati yeni bir alıcıya satıyorsunuz ve daha önce kayrakları temizlemek isteyebilirsiniz.

Sebep ne olursa olsun, Apple Watch sabit bir şekilde sıfırlanması için çeşitli yollar vardır.

iPhone Ve Apple Watch Eşitlemesini Kaldırma

Apple Watch’ınızı sıfırlamanın belki de en hızlı yolu, iPhone’unuzdan kopyasını çıkarmaktır.

 1. Apple Watch ve iPhone cihazınızın her ikisinin de açık olduğundan ve birbirlerine çok yakın olduğundan emin olun.
 2. İPhone’unuzun Ana Ekranında bulunan İzle uygulaması simgesine dokunun .
 3. Apple Watch uygulama arabirimi, özellikle My Watch sekmesiyle görüntülenmelidir. Ekranın üstüne doğru, sıfırlamak istediğiniz saatin ismini seçin.
 4. Bir dairenin içinde küçük bir “i” ile gösterilen ve saatinizin bilgi panelinin sağında bulunan bilgi simgesine dokunun .
 5. Apple Watch’u Unpair’i seçin . GPS ve Hücresel Serisi 3 Serisi veya 4. Serisi Apple Watch’ınız varsa, hücresel planınızı korumak veya kaldırmak isterseniz size sorulur. Bu Apple Watch’u tekrar kurmayı planlıyorsanız, planınızı korumak isteyebilirsiniz. Artık saati kullanmıyorsanız planınızı kaldırabilirsiniz. Ancak, planı tamamen iptal etmek için hücresel sağlayıcınıza da başvurmanız gerekir.
 6. Ekranın altında bir onaylama talebi görünecektir. Dokunun Eşleştirme’yi (isim) Elma İzle düğmesine basın.
 7. İstenirse Apple ID şifrenizi girin.
 8. Eşleştirilmemiş işlem şimdi başlayacak ve tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Başarılı olursa, iPhone’unuzdaki İzleme uygulaması Başlangıç ​​Eşleştirme ekranına dönecek ve saatin kendisi yeniden başlayacak ve en sonunda başlangıç ​​kurulum arayüzünü gösterecektir. Apple Watch’ınız şimdi varsayılan ayarlarına sıfırlandı.

Tüm İçeriği ve Ayarları Silerek Apple Watch Sıfırla

Saatiniz şu anda bir iPhone ile eşleştirilmiş değilse veya şu anda telefonunuzu kullanamıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Apple Watch Ayarlar simgesine dokunun.
 2. Aşağı kaydırın ve Genel’i seçin .
 3. Genel ayarları artık görünür olmalıdır. Tekrar aşağı kaydırın ve Sıfırla’ya dokunun .
 4. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil düğmesine dokunun .
 5. İstendiğinde şifrenizi girin. GPS ve Hücresel 3 Serisi veya 4 Serisi Apple Watch varsa, hücresel planınızı korumak veya kaldırmak isterseniz şimdi size sorulacak. Bu Apple Watch’u tekrar kurmayı planlıyorsanız, planınızı korumak isteyebilirsiniz. Artık saati kullanmıyorsanız planınızı kaldırabilirsiniz. Planı tamamen iptal etmek için hücresel sağlayıcınıza da başvurmanız gerekir.
 6. Sıfırlama işleminin etkilerini detaylandıran bir uyarı mesajı görünecektir. Aşağı kaydırın ve Tümünü Sil öğesine dokunun .
 7. Sıfırlama işlemi, saatin bir dönme ilerleme tekerleği göstermesiyle başlamalıdır; Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Bittiğinde, Apple Watch’ınız ilk kurulum arayüzüne geri döner. Apple Watch’ınız şimdi fabrika ayarlarına sıfırlandı.

Şifre Olmadan Apple Watch Sıfırla

Parolanızı unuttuysanız, Apple Watch’ınızı manuel olarak fabrika ayarlarına geri döndürmenin bir yolu vardır.

 1. Apple Watch’ınızı bir güç kaynağına bağlayın.
 2. Saatinizdeki yan düğmeye POWER OFF ve ACİL SOS seçenekleri görünene kadar basın ve basılı tutun .
 3. Kısaca GÜÇ KAPALI kaydırıcısına dokunup basılı tutun , sonra bırakın.
 4. İki düğme ile yeni bir ekran görüntülenmelidir. Tüm içeriği ve ayarları sil öğesine dokunun .
 5. Devam etmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir mesaj görünecektir. Saat yüzünün sağ alt köşesinde bulunan yeşil onay işaretine dokunun.
 6. Sıfırlama işlemi, saatin bir dönme ilerleme tekerleği göstermesiyle başlamalıdır; Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Bittiğinde, Apple Watch’ınız ilk kurulum arayüzüne geri döner. Apple Watch’ınız şimdi fabrika ayarlarına sıfırlandı.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir