Alexa nedir? Kısaca!

Alexa nedir? alexa.com genellikle Alexa olarak anılır, bir Web trafik bilgisi, metrik ve analiz sağlayıcısıdır.

Alexa web sitesinin ziyaretçileri şunları yapabilir:

  • Alexa Top Sites için verileri görün.
  • En üst sıradaki sitelerde yer almayan web siteleri için sıralama ve hemen çıkma oranı gibi trafik verilerini görmek için arama yapın .
  • Alexa istatistiklerine dahil edilmeleri için göz atma verilerini tarama ve kaydetme gibi web sitelerinin istatistiklerini görmelerini sağlayan Alexa araç çubuğunu indirin.
  • Paylaşılabilecek özel bir araç çubuğu oluşturun.

Web site popülerliğini sorgulama, hangi sitelerden backlink alıyor, ortalama ziyaret süreleri gibi istatistikler detaylı olarak sunmaktadır.

Üç düzeyde kullanılabilen Alexa Pro, daha karmaşık araçlar ve analizlerin yanı sıra periyodik saha denetimleri gibi hizmetler sunar.

Alexa, 1996’da Brewster Kahle ve Bruce Gilliat tarafından kuruldu ve 1999’da Amazon tarafından satın alındı. Kahle ve Brewster, antik dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan Library of Alexandria yani İskenderiye Kütüphanesinin onuruna adını verdi.

Alexa, ana şirketin tamamına ait bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir .

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir