Perşembe, Mart 4Kişisel Blog Sitesi

Ağ Güvenliğini İyileştirmenin Dört Yolu

Web sitelerindeki yeşil asma kilit, ağ güvenliğini geliştirmez, bu nedenle uzmanımız, kale duvarı benzetmesinin ötesine geçen modern ağı güvenceye almak için dört yolu ele alır.

Güvenilir bir site ile iletişim kurduğundan emin olmak için web tarayıcılarını kilitleyin.

Ağ güvenliği nedir?

Sorun elbette, yeşil kilit sitesini anlamına gelmez, olduğu kendisi güvenilir. Sadece bilgisayarınız ile site arasındaki bağlantının şifrelenmiş olduğu anlamına gelir. Bu, sitenin içeriğinin güvenilir olduğu veya sitenin kendisinin bir çeşit kötü amaçlı kod içermediği anlamına gelmez.

Örneğin, serbestçe kullanılabilen Güvenli Yuva Katmanı şifreleme sertifikaları , web sitelerinde kimlik avı yapmak için /.well-known/ diziniyle birleştirilir . Bu son Netcraft makalesi tekniği açıklar.

Bu delik, eninde sonunda kapatılabilir ve büyük ihtimalle kapanacaktır. Ancak, ağ mühendisleri ve BT’de çalışan herkesin hatırlaması gereken şey, bir ağın bir kale gibi görünebilmesidir, ancak her Ethernet portu ve her Wi-Fi sinyali ve on binlerce pencereyle her girişte binlerce giriş noktası vardır. Ağ kaynaklarına erişim ile her bir bilgisayar ana bilgisayarında çalışır.

Ağ güvenliği nasıl sağlanır?

Ağ güvenliğini iyileştirmek için çalışıyorsanız, her zaman kötüye kullanmak için bir başka delik, onu kullanacak birisi ve acelesi olan veya yeşil kilidin gerçekten ne anlama geldiğini anlamayan bir kullanıcı olacaktır. Kullanıcıları, işlemin – ister bilgi ister parayla – gerçekten güvenli bir ortam sağladığından emin olmak için – kendilerini güvende hissetmelerini sağlamakla daha fazla ilgilenen satıcılar olacaktır.

Ağ güvenliğini iyileştirmek için karmaşıklığı azaltın

Sıklıkla fark edemediğimiz şey, her karmaşıklık katmanı, sistemler arasındaki her etkileşim yüzeyi, güvenlik sistemindeki başka bir deliktir – anlaşılması, izlenmesi ve korunması gereken başka bir şeydir.

Öncelikle, tüm kullanıcılarınızı tamir edemeseniz de, en azından onları eğitmeye çalışabilirsiniz. Bir şeyler yapmak ve işlemin yolunda gitmemek için sabitlenmiş bir endüstriye karşısınız. Ancak, yeşil kilidin olmadığını açıklamak için biraz zaman harcamak, aslında bir web sitesinin güvenli olduğu ve küçük bir şifrenin tüm gizlilik ve güvenlik sorunlarını iyileştirmeyeceği anlamına geliyor.

İkincisi, sistemleri tasarlarken sadeliği birinci dereceden bir problem olarak ele alabilirsiniz. Mühendisler ve tasarımcılar, bu amaca ulaşana kadar sisteme bir hedef ve yığın sistemi ile başlar. Sıklıkla fark edemediğimiz her karmaşıklık katmanı, sistemler arasındaki her etkileşim yüzeyi, ağ güvenlik sistemindeki başka bir deliktir – anlaşılması, izlenmesi ve korunması gereken başka bir şeydir.

Karmaşıklığın azaltılması sadece iyi bir tasarım disiplini değildir; Aynı zamanda iyi bir güvenlik disiplini. Daha basit sistemler daha küçük bir alanı kaplayan bir kale gibi korunmak için daha az deliğe sahiptir ve daha kısa bir duvarın savunması daha kolaydır.

Çoklu güvenlik noktaları kullanarak ağ güvenliğini artırın

Kale duvarları güvenlik için en yaygın paradigma olmasına rağmen Üçüncüsü, mühendisler ve tasarımcılar açısından düşünmeyi bırakıp gerekir dışında ve iç ağlarına. Modern güvenlik manzara daha bir kale daha modern bir ordu gibi olduğunu. Kale duvarlarını inşa etmek yerine, alanları ve insanları hareketlilik yoluyla korumak, üstün planlama ve daha iyi yöntemler modern ağ koruması için doğru modellerdir. Bu değişikliğin bir parçası, güvenliği bir cihaz ya da sertifika olarak görmeyi bırakıp yerine oturtabilirsiniz.

Dördüncüsü, Biri’den güvenlik hakkında düşünebilir, bu da uygulama tasarımının ve ağ tasarımının bir parçasını oluşturur.

Yeşil kilit, modern, ağa bağlı bir dünyada güvenliği anlamak için hala yararlı bir sembol. Fakat bunu etkili kılmak için, ne anlama geldiğinden ne anlama geldiğini ayırmak. Sınırlamaları anlayın, yüzeylerinizi basitleştirin ve güvenlik yaşam şamandıranız olmak için cihaz veya şifrelemede saymayı bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir