Cumartesi, Şubat 27Kişisel Blog Sitesi

Acı Biber Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor mu?

Bir kilo kaybı seçeneği olarak Acı Biber Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor mu? acı biberler ile ilgili çok sayıda soru ve tartışmalar olmuştur. Birçok insan, kilo kaybı alternatiflerinin hiç bitmeyen döngüsünde alternatif olma potansiyeline sahip olup olmadığını merak eder. Acı biberlerin gerçekten kilo kaybını teşvik edip etmediğini öğrenmek önemlidir.

Acı biber zayıflatır mı?

Acı biberler, biberlerdeki bu ateşli tada neden olan element olan kapsaisin içerir. Yutulduğunda, kapsaisin, enerji üretmek için vücudu daha fazla yağ yakmaya teşvik eder. Vücudunun yakılmasını istediğin şey budur. Gerçek anlamda, bu ısıyı üretmek için daha fazla yağ yakılmaktadır.

Vücutta genellikle beyaz yağ ve kahverengi yağ olan iki tür yağ vardır. Beyaz yağ, aşırı kilolu ve obez insanların sahip olduğu şeydir ve vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olan kahverengi yağlar küçük miktarlarda mevcuttur.

Acı biberin kilo vermede etkisi

Kapsaisinin yaptığı, beyaz yağın kahverengi bir yağa dönüşmesidir ve bu da termojenez olarak adlandırılan bir işlemle vücut için ısı üretmek için çok çabuk yanar. Çok sayıda çalışma, kapsaisininin beyaz yağın kahverengi yağa dönüşme yeteneğinden daha fazla olduğunu göstermiştir ve bu nedenle, acı biber, acı biberlerin kilo kaybını destekleyebildiğini göstermektedir .

Bu nedenle soru, acı pul biber zayıflatır mı, diyet veya egzersiz gibi diğer kilo verme yöntemlerine alternatif olarak kullanılıp kullanılamayacağıdır. Gerçek şu ki, acı biber tek başına kilo kaybı stratejisi olarak en iyi fikir olmayabilir. Devam eden kilo verme rejiminize bir eklenti olarak kullanıldığında en etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir