+40’lı gelen cevapsız çağrılara dikkat!

Son zamanlarda çoğu kişinin başına gelen yurt dışından cep telefonlarına gelen cevapsız çağrılar, insanların başının belası olmaya başladı ve hatlarını dış ülkelerden gelen aramalara kapatmaya sevk eder bir hal almış olup bu durum çok can sıkmaya neden olmuştur.

EGM tarafından yani Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre yurt dışından Türk vatandaşlarına çağrı bırakan veya arayan kişi yada kişilerin aramalarına cevap vermemeniz ve cevapsız çağrılara geri dönüş yapılmaması konusunda uyarıyor. Bu kişi yada kişiler sizleri arayarak “sizi çok çok beğendim, falan filan ülkesindeyim, Türkiye gelmek istiyorum ama param yok bana 150€ gönderir misin” gibi yalanlar ile hem faturanızın çok gelmesine hemde sizden para koparmaya çalışıyor. Çoğunlukla bu gelen çağrılar Romanya ülkesinden gelmektedir. +40 hangi ülkenin kodu yada +407 nerenin kodu yani yurt dışından gelen aramalara tanımadığınız bir numara ise kesinlikle cevap vermeyin ve geri dönüş yapmayınız. +40 Romanya ülkesinin uluslararası telefon kodu.

Nasıl Öğrenilir?

Her şey ejderhaların neslinin tükenmesiyle başladı ve 2017 yılında bu kişisel blog kuruldu. Sizler değerli ziyaretçimiz bu yazılanları okuyabildiğinize göre Nasıl Öğrenilir blogum hala yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Öğrendiğim ve bildiğim birçok bilgiyi paylaşmak için kurulan çok çok nezih bir o kadarda eğlenceli bir kişisel blog. Sence de öyle değil mi?

3 thoughts on “+40’lı gelen cevapsız çağrılara dikkat!

 • 28 Mart 2018 tarihinde, saat 19:08
  Permalink

  tedirgin oldum biraz böyle bir numara beni niye arar diye. düşündüğüm gibi dolandırıcılık amaçlı imiş.

  Yanıtla
 • 19 Mart 2019 tarihinde, saat 01:51
  Permalink

  Müşteri hizmetlerini arayıp yurt dışı aramalarına kapattırdım. Kökten çözüm..

  Yanıtla
 • 7 Ekim 2019 tarihinde, saat 16:37
  Permalink

  +40 ile başlayan numara beni aradı?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir